Wystawy w Nowohuckim Centrum Kultury – luty 2022

Oprócz stałych wystaw prac Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza, w pozostałych galeriach NCK wciąż prezentowane są nowe ekspozycje. Do końca lutego można jeszcze oglądać tematyczną wystawę Krakowskiego Klubu Fotograficznego, a w drugim tygodniu tego miesiąca w Centrum zostaną zaprezentowane dwie kolejne ekspozycje.

Treści zawarte w twórczości Lema nieustannie inspirują artystów: malarzy, pisarzy, twórców filmowych i teatralnych. Zainspirowały również fotografów z Krakowskiego Klubu Fotograficznego. I tak powstały zdjęcia – ponad 40 członków KKF prezentuje je na wystawie „Stanisław Lem – inspiracje” (wystawa czynna do 27 lutego).

W drugim tygodniu lutego w Nowohuckim Centrum Kultury zostaną otwarte dwie nowe ekspozycje. Pierwszą z nich jest wystawa prac Marty Wakuły-Mac. „Z czułości” to wykonane w technice linorytu i suchej igły akty oraz przedstawienia kwiatów, które powstały w czasie pandemicznej niepewności. Sylwetki kobiet ukryte w zmysłowym ogrodzie odpoczywają w girlandach magnolii, inne, spowite jarzębiną i śnieguliczką, śpią w płatkach maku, gdzieś na granicy życia i wiecznego snu (10 lutego – 10 marca).

Druga propozycja to „AKTualnie. Uziemione” – wystawa grafik Jana Bosaka. Przechowywane w pamięci obrazy – pozy modelek, nastrój i emocje, pejzaż kobiecego ciała, piękno linii, powoływanie struktur, tajemnicza gra pomiędzy figurą i tłem. Na wystawie prezentowana będzie również seria drzeworytów artysty, będąca echem jego wyprawy do krakowskiego Muzeum Lotnictwa (10 lutego – 10 marca)

Marta Wakuła – Mac i Jan Bosak w swojej twórczości sięgają po różnie techniki graficzne. Dysponując wszechstronnym warsztatem plastycznym oraz niczym nieskrępowaną wyobraźnią tworzą oryginalne i zarazem perfekcyjne kompozycje. Na co dzień oboje prowadzą warsztaty graficzne w Otwartej Pracowni Grafiki Nowohuckiego Centrum Kultury.

NCK wystawy || luty 2022

KRAKOWSKI KLUB FOTOGRAFICZNY „Stanisław Lem – inspiracje”

13 stycznia -27 lutego, FOTO-GALERIA

wstęp wolny


MARTA WAKUŁA-MAC „Z czułości” – wystawa grafik

10 lutego – 10 marca, Szara Galeria CENTRUM

wstęp wolnyJAN BOSAK „AKTualnie. Uziemione” – wystawa grafik

10 lutego – 10 marca, Czarna i Złota Galeria CENTRUM

wstęp wolny


GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO -stała wystawa malarstwa

Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich

czynna: wtorek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00

bilety – 15/12 zł


JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA -stała wystawa malarstwa i grafiki

Kolekcja Agaty Dudy-Gracz

czynna: wtorek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00

bilety – 15/12 zł


Więcej informacji:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content