Muzyczny Kraków tworzony jest przez miłośników muzyki, kultury i sztuki. Celem serwisu jest informowanie o ważnych i ciekawych wydarzeniach muzycznych i kulturalnych. Piszemy i wspieramy i promujemy wykonawców oraz wydarzenia które są wartościowe ale omijają pierwsze strony gazet i portali internetowy

Serwis NIE jest sponsorowany przez nikogo i nikogo NIE sponsoruje. Jeśli kogoś lub coś promujemy, to dlatego że w naszej subiektywnej ocenie na to zasługuje. Reklama lub tekst umieszczony odpłatnie jest jasno i wyraźnie oznaczony.

Muzyczny Kraków jest zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Krakowie jako tytuł prasowy.

Muzyczny Kraków jest otwarty na współpracę. Zapraszamy wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia (…napisania) na temat muzyki i kultury – nie tylko w Krakowie.

Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny i założyciel serwisu Muzyczny Kraków. Dziennikarz muzyczny i fotoreporter. Prowadził cykliczną audycję Andrzej Wodziński prezentuje w rozgłośni radiowej JAZZKULTURA.PL. Obecnie opowiada o muzyce ETNO w rozgłośni TRIFOPARK.COM. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Wegetarianin i cyklista, wielki miłośnik gór.

Dorobek fotograficzny, można zobaczyć na stronie internetowej:

Monika Słupek

Dziennikarz. Biofizyk, sopran w chórze rozrywkowym, z różnym skutkiem próbuje grać na gitarze. Uwielbia zabiegany tryb życia, tematy związane z rozwojem osobistym, sport oraz muzykę pod każdą postacią. Słucha bardzo różnorodnej muzyki z naciskiem na tę mało komercyjną. Noce poświęca na wyszukiwanie ciekawostek muzycznych.

Dominik Basta

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Aktualnie jest w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych w przekazie informacji. Ukończył roczny kurs grafiki reklamowej. Zafascynowany szeroko pojętym obrazem. Uwielbia fotografię reporterską, która wymaga złapania w obiektywie odpowiedniej chwili. W swoich zainteresowaniach ma również tworzenie filmów i grafiki. Nie lubi nudy, dlatego szuka swoich zainteresowań w różnych dziedzinach. W wolnym czasie fotografuje, gra w piłkę nożną, pływa, jeździ na rowerze i robi wszystko, by kierować się zasadą „Die with memories not dreams”. Jego marzeniem jest zobaczenie Islandii.


Anna Szpilewska – muzykolog, dziennikarz muzyczny, początkująca pisarka, absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie. Pracowała jako dziennikarz w Lwowskiej Filharmonii, a także nauczyciel teorii w szkole muzycznej “Dudaryk”. Odbyła praktykę w gazecie “Lwowska poczta” i w lwowskim radiu. Pisze teksty dla różnych magazynów, stron internetowych, blogów. Aktualnie mieszka w Krakowie i stara się rozwijać, rozwija też uczniów w szkole muzycznej jako nauczyciel gry na pianinie. Pisze teksty dla różnych mediów. Uwielbia muzykę klasyczną, jazzową, folkową. PUBLIKACJE


FOTOGRAFIA – z Muzycznym Krakowem od wielu lat współpracuje grupa wybitnych fotografów

Monika Stachnik – Czapla

Od 2001 roku należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego, a od 2005 do Stowarzyszenia Twórców – Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2005 roku pełni funkcję Prezesa KKF, a w 2007 została powołana do Rady Programowej Muzeum Historii Fotografii im. Walezego Rzewuskiego w Krakowie. Od 2013 roku należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Ma na swoim koncie kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i zagranicznych oraz kilkadziesiąt wystaw – indywidualnych i zbiorowych.

Magda Woch

Absolwentka Otwartego Studium Fotografii na Politechnice Krakowskiej. Fotografia, muzyka i joga- największe pasję. Szczególnie bliska jest jej fotografia koncertowa, gdzie można uchwycić emocje artysty i publiczności. Zdobywczyni I miejsca w konkursie Grand Press Photo 2021, w kategorii: reportaż, życie codzienne. Miłośniczka literatury i czarnej kawy. Mama cudownej córki.


Małgorzata Rzeszutek

Dusza Artysty. Fotografia jest niewątpliwie częścią jej życia. Stała się pasją, sposobem patrzenia na świat i na ludzi. Na co dzień prowadzi autorskiego bloga. Zdjęcia traktuje jak tworzenie małych dzieł sztuki. Fotografia koncertowa jest dla niej szczególnie ważna. Na zdjęciach nie pokazuję zwykłego codziennego życia a emocje, interakcję artysty i odbiorcy. Fotografia podobnie jak muzyka to nie tylko zbiór nut a część rzeczywistości.

Tomasz Czernek

Wiatr we włosach, przestrzeń w oku, wolność w głowie. …dlatego włazi wszędzie tam gdzie nie wolno i potem się tłumaczy. No chyba …że się uda. Kocha góry, gdzie się wspina, biega a nawet mieszka. Wszędzie gdzie idzie zabiera muzykę lub idzie tam skąd ona wypływa. Dużo gada, jednak to poprzez zdjęcia pokazuje świat jaki widzi i muzykę jaką słyszy. Wszystko to zmielone z duszą artysty. Za nic nie chce robić zdjęć temu co widzi każdy. Biega za zdjęciem, z którego da się usłyszeć dźwięk, poczuć zapach, złapać oddech, skraść emocje… dostać życie!


TEATR – w Muzycznym Krakowie istnieje dział teatralny, który prowadzi Anna Maria Tryba

W Muzycznym Krakowie istnieje dział teatralny, który prowadzi Anna Maria Tryba. Technolog chemiczny, absolwentka Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, obecnie doktorantka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. W ramach swojej pracy doktorskiej pracuje nad otrzymaniem biomateriałów do zastosowań stomatologicznych. Z zamiłowania korepetytor z chemii, popularyzator nauki i publicystka. Na co dzień publikuje w takich czasopismach jak: Tatry, Witkacy!, TEMI, Tygodnik podhalański. Zafascynowana postacią Witkacego, kulturą podhalańską, teatrem i górskimi wędrówkami.

Skip to content