Fascynują nas relacje międzyludzkie, dynamika takich relacji, czynniki decydujące o tym, że ona trwa, bądź się rozpada. Tym jest dla nas również teatr – relacją. Intymnym spotkaniem aktora z widzem, za pośrednictwem konkretnego miejsca i konkretnej sztuki. To co stanowi treść i sens teatru tworzone jest nie tylko przez ludzi teatru (artystów ale też krytyków i recenzentów), ale przede wszystkim przez widzów. Bez publiczności teatr by nie istniał. Dlatego powstał dział teatralny portalu Muzyczny Kraków, by dzielić się z Państwem osobistymi refleksjami ze spektakli, refleksjami w formie tekstów i zdjęć. Nie będą to klasyczne recenzje, zasadą Muzycznego Krakowa jest ukazywanie emocji, jakie budzi dany spektakl, muzyka, czy w ogóle sztuka. Zapraszamy do wspólnych emocjonalnych poszukiwań w teatrze! Anna Maria Tryba i Magda Woch.

Anna Maria Tryba

Anna Maria Tryba

Redaktor prowadzący

Autorka tekstów poświęconych sztuce i wywiadów o tematyce kulturalno – filozoficznej. Stworzyła i prowadzi cykl „Rozmowy na szczycie” ukazujący się w magazynie Tatry. Zafascynowana postacią Witkacego, kulturą podhalańską, wspinaczką górską. Ulubieni twórcy to: Wiesław Myśliwski, Haruki Murakami, Antoni Kępiński, Herman Hesse, Abel Korzeniowski, George Gerschwin, Marc Chagall, Quentin Tarantino. Na co dzień publikuje w czasopismach: Tatry, Witkacy!, TEMI, Tygodnik podhalański, Migotania, Gazeta Kulturalna.

Magdalena Woch

Magdalena Woch

Dziennikarz, fotograf

Absolwentka Otwartego Studium Fotografii na Politechnice Krakowskiej. Szczególnie bliska jest jej fotografia teatralna i koncertowa, gdzie można uchwycić emocje artysty i publiczności. Zdobywczyni I miejsca w konkursie Grand Press Photo 2021, w kategorii: reportaż, życie codzienne. Miłośniczka literatury i czarnej kawy. Mama cudownej córki.

Teatralne publikacje Muzycznego Krakowa:

1 2 3 4 5 6

Teatralne zdjęcia Magdy Woch:

Skip to content