Uniwersytet Patrzenia Teatrem – spotkanie z Andrzejem Chyrą i Jackiem Poniedziałkiem

Spotkanie z Jackiem Poniedziałkiem i Andrzejem Chyrą, warsztaty aktorskie, scenograficzne i choreograficzne a także rozmowy o literaturze, tajniki warsztatu recenzenta i debata „Teatr w przebudowie”. To tylko część wydarzeń, które odbędą się w dn. 10-12 czerwca, w ramach Uniwersytetu Patrzenia Teatrem. Autorem projektu jest Dom Utopii – Międzynarodowe Centrum Empatii w Krakowie.

Uniwersytet Patrzenia Teatrem, powstał z myślą o osobach, które chciałyby się przyjrzeć z bliska zarówno procesowi powstawania spektakli, jak i warsztatowi pracy poszczególnych twórców teatralnych. W tym roku realizowana jest 2 edycja projektu. Najbliższe spotkania, warsztaty i dyskusje rozpoczną się 10 czerwca od warsztatów aktorskich z Juliuszem Chrząstowskim, aktorem Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Dzień później będzie można wziąć udział w warsztatach recenzenckich z Jackiem Wakarem, krytykiem teatralnym, współprowadzącym Nowy Tygodnik Kulturalny oraz warsztatach scenograficznych „Emocjonalność przedmiotu”, które poprowadzi Justyna Elminowska – scenografka współpracująca m.in. z Yaną, Evą Rysovą i Mateuszem Pakułą. O godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie z Andrzejem Chyrą i Jackiem Poniedziałkiem.

– Porozmawiamy m.in. o ich najnowszych rolach teatralnych i filmowych, życiowych inspiracjach i kosztach jakie niesie ze sobą aktorstwo. – mówi Jacek Wakar, który poprowadzi spotkanie.

W niedzielę, 12 czerwca odbędą się warsztaty choreograficzne z Renata Piotrowska-Auffret, choreografką, performerką i artystką prestiżowej sieci Aerowaves Twenty 2017 i 2019 oraz spotkanie z Pawłem Majką, pisarzem, twórcą krakowskiego rozdziału w uniwersum Metro 2033.

Czerwcowy weekend z Uniwersytetem Patrzenia Teatrem zakończy debata pt. „Teatr w przebudowie” w której wezmą udział: Małgorzata Szydłowska (Dom Utopii-Międzynarodowe Centrum Empatii i Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie), Karolina Ochab (Nowy Teatr w Warszawie), Michał Kotański (Teatr Żeromskiego w Kielcach), Adam Orzechowski (Teatr Wybrzeże w Gdańsku) i Norbert Rakowski (Teatr Kochanowskiego w Opolu).

  • Więcej informacji: domutopii.pl
  • Karnet na wszystkie wydarzenia, a także bilety na poszczególne warsztaty i spotkania: laznianowa.pl

Program

10 czerwca (piątek)

17:00-20:00

Aktor – twórca czy tylko udawacz? – warsztat aktorski

Prowadzenie: Juliusz Chrząstowski


11 czerwca (sobota)

11:00-12:30

Teatr tu i teraz – warsztat recenzenta

Prowadzenie: Jacek Wakar

13:00-16:00

Emocjonalność przedmiotu – warsztaty scenograficzne

Prowadzenie: Justyna Elminowska

17:00-18:30

Nasłuchiwanie: inspiracje

Goście: Andrzej Chyra, Jacek Poniedziałek*

Prowadzenie: Jacek Wakar


12 czerwca (niedziela)

11:00-12:30

Literatura. Przetworzenia i przepoczwarzenia

Wykład: Alternatywny Kraków

Gość: Paweł Majka

Prowadzenie: Szymon Kloska

13:00-16:00

Kto się nie boi choreografii? – warsztaty choreograficzne

Prowadzenie: Renata Piotrowska-Auffret

godz. 17:00-18:30

Debata: Teatr w przebudowie

Goście: Michał Kotański, Karolina Ochab, Adam Orzechowski, Norbert Rakowski, Małgorzata Szydłowska

Prowadzenie: Jacek Wakar

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content