„FestGranie” – Dworek Białoprądnicki

Tego lata Dworek Białoprądnicki proponuje coś nowego – sobotnie wieczory należeć będą do młodych. FestGranie to festiwal, na którym usłyszymy zespoły, które jeszcze nie raz obiją się nam o uszy. A może już nie są anonimowe, bo dostrzegliście je wcześniej na szklanym ekranie? Wiele z nich dało się już poznać dzięki świetnym występom w popularnych obecnie programach tj. „Must be the music”, „Mam talent”, czy „X-Factor”. Każdy zespół to muzyczna indywidualność z doskonałym repertuarem. Póki nie wypłynęli na szeroki wody, łapcie w Dworku ich koncerty.  Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Zagrają: Qferau, Zgredybillis, Bartek Przytuła Quartet, Que Passa, Krakow Street Band, Fabryka Zabawek, Yoachim, John James, Les Swingers Romantiques Limboski.

plakat_FEST

5 lipca
Qferau
Qferau to ciężka do sklasyfikowania mieszanka okołojazzowa z elementami fusion i world music. Zespół obok wieloczęściowych kompozycji, łamanych rytmów wykonuje utwory dużo prostsze, wręcz piosenkowe. Czego się po nich spodziewać? Wielobarwnych koncertów ze zjawiskowym wokalem, rzadko spotykanym wibrafonem, masą perkusjonaliów z najróżniejszych stron świata oraz toną groove’u, który wniósł nowy perkusista!
Skład: Marcela Rybska – wokal, Jakub Fedak – wibrafon, Paulina Atmańska – fortepian, Michał Sarapata – gitara basowa, Patryk Zakrzewski – instrumenty perkusyjne, Tomasz Machański – perkusja

https://www.facebook.com/Qferau

12 lipca
Zgredybillis
To coś dla tych, którzy lubią rock’n’roll! Formacja Zgredybillies powstała z fascynacji muzyką lat 50’tych i twórcami związanymi z SUN Records (Memphis). Inspirując się twórczością Elvisa Presleya, Johnny’ego Casha i Eddiego Cocrana, zespół wykorzystuje charakterystyczne instrumentarium – skromne bębny, kontrabas oraz gitarę obsługiwaną z wprawą, werwą i energią przez pasjonata lampowych brzmień i kamer pogłosowych. osobowość frontmana, którego charyzma, świetny kontakt z publicznością i inteligentny żart powodują, że słuchacz daje się porwać atmosferze, którą tworzy zespół Zgredybillies. Inspiracja stylem rockabilly nie zatrzymuje grupy jedynie przy odtwarzaniu cudzych hitów. W lecie 2011 roku został wydany autorski album „Proszę Pani”, z którego piosenka „Całe życie na kredycie” zawitała na liście przebojów Programu Trzeciego. Czeka nas energetyczny koncert osadzony w stylistyce rock’n’rolla, rythm and bluesa i country!

Skład:
Andrzej Trojak – śpiew, harmonijka ustna; Remigiusz Hadka – gitara, śpiew; Artur Kudłacik – kontrabas, śpiew; Damian Drzymała – perkusja, śpiew.

http://www.zgredybillies.pl/

19 lipca
Bartek Przytuła Quartet
Przyprawiający o dreszcze bluesowy wokalista, Bartek Przytuła, tym razem w zupełnie nowej odsłonie! Wraz z ultraprofesjonalnymi muzykami ze swojego najnowszego projektu podbija stare i nowe miejsca swoją rozpoznawalną, nieposkromioną mimiką, rozbrajającym poczuciem humoru i wreszcie potężną dawką muzycznych emocji płynących prosto z serca. Muzyka jego nowego projektu jest mieszanką funku, jazzu i bluesa, a jego występy oparte są o zabawę muzyką oraz muzyczne improwizacje zrozumiałe dla każdego.
Artysta wielokrotnie występował na najbardziej liczących się festiwalach bluesowych w Polsce i grał u boku największych postaci współczesnego polskiego bluesa m.in. Sławka Wierzcholskiego, Magdy Piskorczyk, Karoliny Cygonek, Jacka Jagusia, Łukasza Wiśniewskiego, Romka Puchowskiego, Marka „Makarona” Motyki, Bartosza Łeczyckiego oraz Roberta Lenerta.

26 lipca
Que Passa
Zespół to nasza rodzima, krakowska legenda world music. MuzykaQue Passa to wybuchowa mieszanka oryginalnej andaluzyjskiej ekspresji i elementów latin jazzu, wspartych melodyjnymi dźwiękami akordeonu. Koncerty zespołu to kipiące energią egzotyczne podróże, podczas których muzycy przenoszą słuchaczy od rozpalonej, pełnej temperamentu Hiszpanii i dalej, po leniwe ulice dusznej Hawany. Występ to spora gratka zarówno dla miłośników flamenco, jak i całego nurtu muzyki etnicznej.
Zespół powstał w 1999 roku z inicjatywy Jarka Dzienia, cenionego gitarzysty jazzowego i fascynata kultur iberyjskiej i latynoskiej, który zgromadził wokół siebie grupę doskonałych muzyków. Od tego czasu zespół występował w całej Europie, robiąc furorę na wszystkich ważniejszych przeglądach muzyki folkowej. Muzycy współpracowali z takimi gwiazdami jak Fish, ex lider zespołu Marilion, pochodzącą z Madrytu grupą El Bicho, Marcinem Gałażynem z grupy Motion Trio a także z Josse Torresem, Jackiem Królikiem i Kubą Badachem.

2 sierpnia
Krakow Street Band
Jeżeli należysz do fanów programu „Must be the music”, to wiesz na co stać tę grupę! Powoli stają się muzyczną wizytówką Krakowa, więc jeśli nie wiesz o kim mowa – trzeba to nadrobić.
Kraków Street Band powstał rok temu i od tamtej pory zgodnie ze swym założeniem występuje wyłącznie na ulicach. W Krakowie można go zobaczyć najczęściej w dwóch miejscach: obok kościoła Mariackiego oraz na rogu ulicy Szewskiej i Plant. Grają skoczne utwory, łącząc jazz z bluesem i country.
Grupę tworzy dziewięciu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, a w słoneczne dni koncertujący na Krakowskim Rynku. Występy to eksplozja pozytywnej energii, a motywacją jest zwykła radość wspólnego grania.

9 sierpnia
Fabryka Zabawek
Fabryka Zabawek to pochodzący z Krakowa kwartet o nietuzinkowym podejściu do muzyki. Nowoczesne, rytmiczne aranżacje charakterystyczne dla większych składów, oprawione są w naturalne, akustyczne brzmienia i oscylują wokół takich gatunków jak jazz, funk czy soul.

Zespół tworzy trójka doświadczonych muzyków: Ela Łuszczakiewicz (wokal), Grzegorz Bąk (kontrabas), Marcin Dyjak (harmonijka ustna) oraz młody, twórczy kompozytor i autor tekstów – Damian Skóra (gitara akustyczna). Podczas koncertów można usłyszeć głównie autorskie utwory grupy. Repertuar jest uzupełniony o nietypowe aranżacje muzyki jazzowej i rozrywkowej.

16 sierpnia
YOACHIM
Yoachim to młody polski wokalista, kompozytor i autor tekstów. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Twórczość Yoachima można zaliczyć do gatunku „Alternative Pop”, „Singer-songwriter”. Muzyk współpracuje także z dj’ami i producentami muzyki elektronicznej (Mian + Yoa, Olivier Schories, Solee). W 2012 roku nakładem międzynarodowej wytwórni Parquet Recordings wydano składankę remixów utworu EHC. Na scenie zobaczyć i usłyszeć go można w wersji solo set jak i w towarzystwie zespołu.

23 sierpnia
John James
Soulowy artysta rodem z Nigerii. Muzycznie oscyluje też wokół gospel, RnB, funk, afro, jazz i hip hop. Większość życia spędził w Stanach Zjednaczonych, ale od 2007 roku mieszka w Poznaniu. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma muzykami i producentami, takimi jak Jacek Winkiel, Maciej Kociński, Marcin Górny, Robert Luty, Piotr Żaczek, Michał Garstecki, Marcin Sucharski, Dj Haze, Olaf Węgier, Phillip Mozul, Kuba Wilk, czy Łukasz Belcyr. Obecnie pracuje z nowym soulowym zespołem „SoulBrothers”.
John wielu wiernych polskich fanów zebrał wokół siebie po występie w programie „X Factor” emitowanym w TVN (występ ten osiągnął sumę ponad 100 000 wyświetleń na YouTube). Niezwykle dobrze przyjętym przez szeroką publiczność stał się również jego występ wraz z Jackiem MEZO Mejerem w programie „Bitwa Na Głosy” emitowanym w TVP 2.

John James jest nie tylko piosenkarzem, ale także producentem muzycznym i autorem tekstów. Napisał, nagrał i współpracował przy produkcji wielu piosenek takich jak „Beautiful Woman”, „Hold On”, „Feel D Groove”, „Pixel513”, „Never Loved Like This Before”, „I Like That”.

30 sierpnia
Les Swingers Romantiques Limboski
Rytmy gypsy swing w wykonaniu Les Swingers Romantiques to nowe przedsięwzięcie Michała Augustyniaka, znanego szerszej publiczności jako Limboski. Grupa nawiązuje do międzywojennej dekadencji i legendarnego cygańskiego gitarzysty Django Reinhardta. Jej repertuar stanowią standardy ery swingu.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Andrzej Wodziński
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Artykuły: 560
Przejdź do treści