Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Spektakl zmuszający do myślenia -“Ja, Sendlerowa”

Wszyscy toczymy walki, codziennie, te mniejsze z samym sobą i te większe jak choćby teraz z wirusem. Co nas może zatem bardziej teraz zainteresować i wesprzeć jak nie sztuka również poświęcona walce?

Sendlerowa – kobieta prowadząca nierówną walkę ze śmiercią, podłością, pragmatycznym równaniem siły. Występuje ona jako symbol nieprzejednania w świecie ryzykownych wyborów, symbol walki o pokój, niepodległości osobistej, także jako symbol międzyludzkiej empatii walczącej z bezwzględną, chłodną maszyną.

Ja, Sendlerowa jest również opowieścią o przejmowaniu osobistej historii dla zbiorowego poczucia komfortu, opowieścią o ostatecznej samotności bohaterstwa, rozczarowaniu oraz o samotności człowieka wobec okrucieństwa i obojętności świata.

Spektakl online w języku polskim z angielskimi napisami, będzie dostępny przez 24h od 3 w nocy 12 listopada, pod linkiem:

Default image
Anna Maria Tryba
Publicystka. Redaktor prowadząca dział teatralny na portalu Muzyczny Kraków. Na co dzień publikuje w takich czasopismach jak: Tatry, Witkacy!, TEMI, Tygodnik podhalański, Migotania. Zafascynowana postacią Witkacego, kulturą podhalańską, teatrem i górskimi wędrówkami.
Skip to content Click to listen highlighted text!