Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

11 listopada ze spektaklem online Lanckorońska!

Tegoroczne święto 11 listopada może nie będzie się bardzo różnić od większości dni jakie nas teraz otaczają, spędzimy je bowiem w domu, ale może właśnie od święta, tym bardziej zaprośmy teatr do domu. I to jeszcze taki!

Czytanie aktorskie Lanckorońska w opracowaniu literackim mieszkającego zagranicą od lat Kazimierza Brauna! Pasjonujące, wojenne wspomnienia Karoliny Marii Adelajdy Franciszki Ksawery Małgorzaty Ediny Lanckorońskiej świetnie wybrzmią w ustach Beaty Malczewskiej (Lanckorońska), Urszuli Sadowińskiej-Pardyak (role liczne) oraz niezwykle sugestywnego Andrzeja Franczyka (też role liczne a wśród nich partia gestapowca Hansa Krügera). Do tego piękna, delikatna muzyka (graną na żywo) genialnego skrzypka Zbigniewa Palety. Całość wyreżyserowała krakowska twórczyni – Inka Dowlasz.

Tematyka spektaklu?

Karolina, ostatnia z wielkiego rodu Lanckorońskich, rozpieszczana przez otoczenie i Los, z wybuchem wojny stanęła w szeregach walczących, przetrwała obóz w Ravensbruck. Swoją postawą dowiodła, że wielki Cycero (którego cytowała z pamięci) mylił się, mówiąc, że w czasie wojny milkną Muzy. Owszem, nie mogą, nie podejmują wysiłku, żeby się przebić. Działają niestrudzenie, pokątnie, trafiają do znękanych ludzkich serc. Ratują godność a niekiedy… nawet życie.

Spektakl będzie dostępny online 11.11.2020 na stronie FB Klubu Aktora SPATIF. Zapraszamy!

https://www.facebook.com/Klub-Aktora-SPATiF-455092601344598

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Kraków

Default image
Anna Maria Tryba
Publicystka. Redaktor prowadząca dział teatralny na portalu Muzyczny Kraków. Na co dzień publikuje w takich czasopismach jak: Tatry, Witkacy!, TEMI, Tygodnik podhalański, Migotania. Zafascynowana postacią Witkacego, kulturą podhalańską, teatrem i górskimi wędrówkami.
Skip to content Click to listen highlighted text!