Skład Jury II edycji PL Music Video Awards

Atmosfera wokół PL Music Video Awards jest coraz bardziej gorąca. Twórcy nadsyłają klipy, a my zdradzamy skład jury festiwalu. W gronie jurorów zasiądzie Vienio – Piotr Więcławski – muzyk, dziennikarz, i wielka legenda polskiego hip-hopu.

Do oceniania teledysków zaprosiliśmy też laureatów I edycji PL Music Video Awards:

Piotra Matejkowskiego – zdobywcę GRAND PRIX i nagrody za najlepszy teledysk hip-hopowy i Olgę Czyżkiewicz, która otrzymała dwie nagrody: w kategorii WAŻNY PRZEKAZ i Extra.

Łącznikiem z ubiegłorocznym jury będą: Anna Maliszewska, reżyserka teledysków i reklam, która za swoje prace zdobyła aż 7 Yachów i 2 Fryderyki oraz Jędrzej Słodkowski – dziennikarz, 34 latek, który od 24 zajmuje się namiętnym słuchaniem muzyki a od ponad dekady recenzuje ją na łamach Gazety Wyborczej.

Przypominamy, że nieubłaganie upływa czas do kiedy można zgłaszać teledyski. Tegoroczny deadlineto 15 października. W konkursie mogą brać udział oficjalne teledyski artystów, których premiera miała miejsce po 1 lipca 2018 roku.

Formularz zgłoszeniowy i wszelkie informacje dostępne są pod adresem:

Organizatorem festiwalu jest: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster.

Festiwal jest dofinansowany jest przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Partnerzy: Film Produkcja, Szkoła Filmowa w Łodzi, Fabryka Sztuki, Oxymoron oraz kino BODO.


J u r y :

Piotr Matejkowski – Reżyser wizualnie wysmakowanych reklam dla Nike, McDonald’s, Desperados, Lech Premium Beer, Reserved, Puma, Adidas, 4F i teledysków dla debiutujących i znanych artystów.

Piotr jest również filmowcem-podróżnikiem. Dzięki swojej kreatywności, pasji i ciekawości kręcił filmy w Rio de Janeiro, Bangkoku, Hiszpanii i USA.

Chce opowiadać zapadające w pamięć, prawdziwe historie, sprawnie poruszając się w różnych gatunkach.

Jego filmy otrzymały wiele nominacji i nagród m.in. na Los Angeles Cinefest, Berlin Music Video Awards, Bucharest Short Cut CIneFest, KTR Awards i wielu innych.

Piotr jest zdobywcą nagrody Grand Prix podczas I edycji PL Music Video Awards za teledysk Flary zespołu PRO3L8M.


Olga Czyżykiewicz – Reżyserka teledysków, video artów, treści audiowizualnych. Poza filmem zajmuje się również komponowaniem muzyki i śpiewem.

Absolwentka Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Warszawie oraz historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Jej największą pasją jest obraz, który według niej stanowi najlepsze narzędzie do tworzenia piękna i zmiany rzeczywistości. W swojej pracy chce pokazywać pasję i wewnętrzne piękno każdego z nas. Otrzymała najbardziej prestiżowe nagrody w branży, w tym Music Eska Award za najlepszy teledysk, nominację do nagród YACH, Pl Music Video Awards, IBIZA Music Video Festival, London City Film Festival i wiele innych za film dokumentalny i spektakl teatralny. Jej teledysk do piosenki Sylwii Grzeszczak był najczęściej oglądanym klipem na polskim YouTube w 2016 roku (100 milionów odsłon). Współpracowała z najlepszymi artystami polskiego show biznesu, a także z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak: Varius Manx, Doda, Wilki, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Sarsa, Nergal, Natalia Niemen, Natasza Urbańska, Grzegorz Turnau, Pablopavo, John Porter, Mateusz Ziółko, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Wojtek Mazolewski, Mezo, Matt Dusk, Mike Skowron. Jako reżyserka koncertów pracowała z Sebastianem Karpielem-Bułecką, Piotrem Cugowskim, Mariką, Moniką Urlik, Darkiem Malejonkiem, Damianem Ukeje. Realizowała również projekty z polskimi aktorami, m.in. Piotrem Adamczykiem, Danutą Stenką, Izą Kuną, Pawłem Małaszyńskim i Krzysztofem Stelmaszykiem. Pracowała dla takich firm jak Adidas czy Revlon.

Obecnie przygotowuje własny album muzycznym „IKE”. Olga zdobyła dwie statuetki na I-ej edycji PL Music Video Awards w kategoriach Ważny Przekaz oraz Extra. Reprezentuje ją agencja Bluebird Artists.


Vienio – Piotr Więcławski – Prawdziwy Człowiek Renesansu – producent muzyczny, dziennikarz, reżyser klipów, czasem aktor, a ponad wszystko LEGENDA polskiego HIP-HOPU. Współzałożyciel powstałej w 1995 grupy Molesta Ewenement, zaliczanej dziś do jednego z prekursorów polskiego rapu.

Znalazł się na liście 30 Najlepszych Polskich Raperów, sporządzonej przez magazyn Machina. Wielokrotnie nominowany do nagród, m.in. Fryderyków, w kategoriach “album roku” i “najlepszy album hip-hop”. Prowadzi programy podróżnicze i kulinarne w TV (prywatnie też lubi gotować – i to jak)


Anna Maliszewska – Z wykształcenia jest dziennikarzem i politologiem. Absolwentka Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Zrobiła ponad 100 teledysków, zarówno dla artystów niszowych jak i najbardziej popularnych, za które otrzymała 7 Yachów, 2 Fryderyki oraz wiele nominacji do tych nagród. Jej teledyski były nominowane do Złotej Żaby na festiwalu Camerimage.

Zadebiutowała krótkometrażowym filmem „Pokój Szybkich Randek”, który na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył nagrodę publiczności. Film nowelowy, „Demakijaż”, którego jest współautorką, w 2009 otrzymał nominację do Złotych Lwów. Ma także na koncie kilka telewizyjnych filmów dokumentalnych o tematyce muzycznej. Wykładała w Łódzkiej Szkole Filmowej. Wg branżowego magazynu Press Anna Maliszewska jest jednym z najbardziej docenianych reżyserów reklamowych. Reżyseruje również poza granicami Polski. Specjalistka od naturalnej, lekkiej narracji, prawdziwych emocji i obrazów, które na zawsze pozostają w głowie.


Jędrzej Słodkowski – Dziennikarz muzyczny i kulturalny, od 2006 r. pracuje w “Gazecie Wyborczej”, obecnie wiceszef działu kulturalnego dziennika. Wcześniej: szef łódzkiego klubu “Krytyki Politycznej”, redaktor naczelny “PKS – Pisma Każdego Studenta” i recenzent muzyczny magazynów “Slajd” i “Machina”. Jeden ze współautorów “Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej”.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.