-
Telefon: + 48 696 996 410
-
Email: kontakt@muzyczny-krakow.eu

„Rzuć to wszystko co złe” i pędź do Bagateli!
To był rozśpiewany weekend! Tak dobrze było znów usłyszeć na żywo utwory m.in. Marka Grechuty i Zbigniewa Wodeckiego. A wszystko za sprawą Teatru Bagatela i widowiska „Bagatela śpiewa” w reżyserii Krzysztofa Materny.
Najnowsza produkcja Teatru Bagatela, muzyczny spektakl „Bagatela śpiewa” nawiązuje do twórczości legendarnych postaci Piwnicy pod Baranami takich jak: Wiesław Dymny, czy Andrzej Warchała. Pomysł cudowny! Któż z nas po przedłużającym się lockdownie nie miałby ochoty przenieść się w czasy krakowskiej artystycznej bohemy? I taka szansa, dzięki temu spektaklowi istnieje, z małym ale…..
Wszystko byłoby wspaniale, tylko po co ta polityka? Po co w teatrze, w dodatku w spektaklu muzycznym ciągłe wkręty dotyczące Nowego Ładu i tego jak nam w Polsce ciężko żyć? Nie po to przychodzimy do teatru…. Ten, któremu żyje się wspaniale może poczuć irytację od ciągłych aluzji politycznych, a ten któremu jest źle niekoniecznie chce, żeby mu o tym jeszcze w teatrze przypominać, na spektaklu rozrywkowym bądź co bądź. Jeśli polityka to kabaret, ale nie mieszajmy w to wtedy takich artystów jak Marek Grechuta, Stanisław Wyspiański, czy Stanisław Ignacy Witkiewicz! Koniec spektaklu z polonezem „Ku pokrzepieniu serc” Wojciecha Kilara i słowami (ironicznymi?) Macieja Stuhra z powodzeniem mógłby być zastąpiony bisem świetnie wykonanego utworu „Teatr uczy nas żyć” Zbigniewa Wodeckiego.
Muzycznie jednak, spektakl broni się bardzo dobrze, za sprawą całego zespołu teatralnego, a w szczególności Przemysława Brannego. Autorem opracowania muzycznego jest akompaniujący na pianinie wraz z zespołem muzycznym znakomity Konrad Mastyło. Na scenie wystąpili również: Anna Branny, Natalia Hodurek, Kamila Klimczak, Izabela Kubrak, Kamila Pieńkos, Justyna Schneider, Kaja Walden, Krzysztof Bochenek, Przemysław Branny, Marcin Kobierski, Wojciech Leonowicz, Maciej Sajur, Patryk Szwichtenberg, Juliusz Krzysztof Warunek i Marcel Wiercichowski.
W spektaklu można usłyszeć utwory m.in.:
Teatr uczy nas żyć, muz. Zbigniew Wodecki, sł. Jacek Korczakowski
Niebieska patelnia, muz. Andrzej Nowak, sł. Wiesław Dymny
Leszek Kołakowski, Litania
Andrzej Warchał, Stół
Ballada o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego, muz. Andrzej Zarycki, sł. Gall Anonim
Czarny Alibaba, muz. Bogusław Klimczuk, sł. Tadeusz Urgacz
Abyś czuł, muz. Jan Kanty Pawluśkiewicz, sł. Leszek Aleksander Moczulski
A taki miał być przyjemny nastrój, muz. Zbigniew Raj, sł. Stanisław Ignacy Witkiewicz
Tango Anawa, muz. Jan Kanty Pawluśkiewicz, sł. Marek Grechuta, Marek Czuryło
Jaka róża, taki cierń, muz. Włodzimierz Korcz, sł. Jacek Cygan
Wesele, muz. i opr. tekstu Marek Grechuta, sł. Stanisław Wyspiański
Ach te baby, muz. Roman Palester, sł. Jerzy Nel
W dzikie wino zaplątani, muz. Jan Kanty Pawluśkiewicz, sł. Marek Grechuta
Rzuć to wszystko, co złe, muz. Zbigniew Wodecki, sł. Leszek Długosz