PL Music Video Awards – festiwal polskich wideoklipów! Łódź, 28-30.11.2019

Przed nami druga edycja PL Music Video Awards, trzydniowego wydarzenia poświęconego teledyskom, które odbędzie się w Łodzi w dniach 28-30 listopada. Na widzów czekają spotkania, warsztaty i projekcje. Nasze wydarzenie kierujemy do twórców i miłośników tej najchętniej na świecie oglądanej formy sztuki. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie uroczysta gala, podczas której przyznane zostaną nagrody dla najlepszych polskich wideoklipów w aż 10 kategoriach.

Festiwal rozpocznie się w czwartek, 28 listopada, w Kinie Szkoły Filmowej spotkaniem z Bovską – znaną wokalistką, ale też ilustratorką, podczas którego pokażemy szereg jej teledysków i porozmawiamy o pracy nad nimi.

Już w piątek (29.11) w Fabryce Sztuki odbędą się warsztaty przeznaczone dla kierowników produkcji, prowadzone przez kierowniczkę produkcji i producentkę – Alicję Jagodzińską-Kałkus oraz panel poświęcony produkcji teledysków, w którym udział wezmą m.in. producenci Kris Kotlarski i Jan Szczeniowski.

Do Kina Szkoły Filmowej zaprosimy młodych filmowców i wszystkich chętnych na spotkania z czołowymi twórcami polskich teledysków: Filipem Załuską oraz Romanem Przylipiakiem.

Wieczorem – od 20:00 w Fabryce Sztuki, w klubie Niewinni spotkamy się na Nocy Polskich Wideoklipów, podczas której zaprezentujemy wszystkie 60 wideoklipów, które otrzymały nominacje do nagród PL Music Video Awards w 10 kategoriach: Alternatywa, Dance, Folk, Hip-Hop, Pop, Rock i Ostre Brzmienie, Extra oraz Ważny Przekaz i Debiut Reżyserski. Wśród nominowanych znajdują się teledyski czołowych polskich artystów popowych: Dawida Podsiadło, Margaret, Darii Zawiałow, Sokoła, Pezeta a także tych mniej znanych.

W sobotę, 30 września, odbędą się między innymi warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Kruk – scenarzystkę i script coacha, która zaserwuje widzom potężną dawkę wiedzy o tajnikach tworzenia scenariuszy i budowaniu historii. Tego samego dnia odbędą się również warsztaty zorganizowane przez naszych partnerów – firmy Heliograf poświęcone współpracy reżysera z operatorem oraz ATM System o formatach filmowych.

Na miłośników i twórców hip-hopowych czeka spotkanie z raperem Solarem czyli Karolem Poziemskim – twórcą i dyrektorem wytwórni SBM Label, która wydaje płyty najpopularniejszych raperów, m.in: Bedoesa, Jana Rapowanie, Adi Nowaka, White’a 2115.

Festiwal zakończy Gala Wręczenia Nagród PL Music Video Awards, które przyzna jury w składzie: Vienio – artysta, raper, oraz reżyserzy teledysków: Olga Czyżykiewicz, Anna Maliszewska i Piotr Matejkowski, a także dziennikarz muzyczny Jędrzej Słodkowski.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak niektóre z nich wymagają, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wcześniejszej rejestracji. Szczegóły dostępne są na stronie festiwalu: www.plmva.com.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster. Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Stowarzyszenia ZAIKS.

Więcej informacji i program:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.