Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Henryk Miśkiewicz Quartet na dziecińcu Piwnicy Pod Baranami

Summer Jazz Festival Kraków (do 2017 r. Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami) został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Twórca i dyrektor Festiwalu – Witold Wnuk, zainspirowany przez legendarnego Piotra Skrzyneckiego, przedstawił w lipcu całomiesięczną serię codziennych koncertów w Piwnicy. Z roku na rok Festiwal powiększał swoją formułę prezentując, obok codziennych koncertów w Piwnicy pod Baranami, koncerty w Filharmonii, Operze Krakowskiej, Radio Kraków, Centrum Manggha, ICE Krakow, Centrum Kijów i wszystkich klubach jazzowych Krakowa. Źródło: www.cracjazz.com

Summer Jazz Festival Kraków to część historii polskiego i krakowskiego jazzu. To Festival “niezniszczalny”, nie dała mu rady nawet pandemia. Sprawiła jednak, że ta edycja jest trochę inna, koncerty odbywają się zgodnie z restrykcjami epidemicznymi.

Ten koncert to była klasyka jazzu w czystej formie. Upalna pogoda sprawiła, że atmosfera koncertu nie była “ognista” a bardziej “chiloutowa”. Muzycznie nie ma co opisywać, usłyszeliśmy jazz na najwyższym z możliwych poziomów. Zagrał kwartet Henryka Miśkiewcza … muzyka będącego jedną z ikon polskiego jazzu.

Henryk Miśkiewicz – polski saksofonista i klarnecista. Muzyk wszechstronny związany z polskim jazzem. Ojciec perkusisty jazzowego, Michała Miśkiewicza i piosenkarki, Doroty Miśkiewicz. Trzykrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Muzyczną edukację zaczął od gry na akordeonie, później uczęszczał do Liceum Muzycznego we Wrocławiu i PWSM w Warszawie.

Współzałożyciel dixielandowego Young Jazz Band, z którym występuje w 1967 na festiwalu Jazz nad Odrą. Grał z Big Band “Stodoła”, Jazz Carriers i z Sun Ship do jego rozwiązania w 1981. Jako alcista występował z Jarosławem Śmietaną, Henrykiem Majewskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Kubą Stankiewiczem i innymi.

W 1994 założył własny kwartet z pianistą Andrzejem Jagodzińskim, synem Michałem na perkusji oraz basistą Zbigniewem Wegehauptem.

źródło: Wikipedia

Fotorelacja z wydarzenia:

Foto © Magdalena Woch – Agencja Fotograficzna Muzyczny Kraków

Default image
Magda Woch
Absolwentka Otwartego Studium Fotografii na Politechnice Krakowskiej. Fotografia, muzyka i joga to jej największe pasję. Szczególnie bliska jest jej fotografia koncertowa, gdzie można uchwycić emocje artysty i publiczności. Miłośniczka literatury i czarnej kawy. Mama cudownej córki.
Skip to content Click to listen highlighted text!