Grupa Artystyczna “Jaszczwóry” – koncert na “zielonym dachu” #scena ZOUZY

13 czerwca 2019 roku w Cafe Zouza odbyła się druga część koncertu finałowego laureatów konkursu Niemen My Music. Wystąpiła nagrodzona wyróżnieniem Grupa Artystyczna Jaszczwóry działająca w IV LO w Krakowie pod kierownictwem prof. Doroty Kondraciuk. Jako support przed koncertem na ZIELONYM DACHU zagrał wraz z Ojcem i zaśpiewał Dawid Pacia.

Z reguły nie recenzujemy i nie oceniamy młodych artystów występujących na #scenieZOUZY. Wszyscy są młodzi, utalentowani a do tego aby zrobić karierę, potrzeba im pracy, pracy, pracy itd. Mój znajomy, bardzo znany muzyk mawia: Znam bardzo wielu średnio utalentowanych artystów, którzy wielką karierę zawdzięczają gigantycznej pracy. Znam też bardzo wielu bardzo utalentowanych artystów, którzy kariery nie zrobili … zabrakło im determinacji – do wielkiej pracy …

Tak więc drodzy “młodzi i zdolni”: wszystko zależy od Was i jest w Waszych rękach …. to powiedziałem ja 🙂

Ten koncert był inny, ponieważ występowało na nim wielu wykonawców. Motywem przewodnim tego wydarzenia była radość … z występowania, z grania i śpiewania i bycia razem z innymi i z muzyką. Muszę przyznać, że taki stan jest również bardzo wartościowy dla odbiorcy. Tym razem młodzi ludzie mieli w sobie gigantyczne pokłady dobrej energii. Myślę, że przekłada się ona również na ich życie – czyniąc je piękniejszym.

Z kronikarskiego obowiązku, przedstawiam (pokrótce) artystów. Grupa Artystyczna Jaszczwóry działająca w IV LO w Krakowie, jest zespołem “szkolnym” a co za tym idzie podlegającym nieustannym rotacjom składu. Dlatego też chapeau bas dla prowadzącej prof. Doroty Kondraciuk, za stały wysoki poziom artystyczny formacji.

Występujący w supporcie a później również na “zielonym dachu” Dawid Pacia jest wykonawcą o gigantycznym potencjale. Myślę, że jeszcze o tym wokaliście usłyszymy.

Bardzo miłym i nie planowanym akcentem wydarzenia, był spontaniczny jam w wykonaniu Dawida Paci wraz z Ojcem i częścią zespołu Jaszczwóry. Radość!!!

Foto © Andrzej Wodziński – Muzyczny Kraków

Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.
Skip to content