-
Telefon: + 48 696 996 410
-
Email: kontakt@muzyczny-krakow.eu

FOURS collective & Airis Quartet – ZetPeTe – relacja
19 listopada o godz. 20:00 w ZetPeTe przy ul. Dolnych Młynów 10 fani jazzowych eksperymentów mogli poczuć się naprawdę spełnieni. FOURS collective wraz z Airis Quartetem zagrali bowiem niezapomniany i magiczny koncert. Emocje i niezwykła podróż po wszystkich płaszczyznach doświadczania – oto co można w skrócie o nim powiedzieć.
Jak zwykle FOURS collective nie zawiodło publiczności, a publiczność nie zawiodła ich. Sala klubu wypełniona po brzegi to najlepszy dowód, że muzyka ta warta jest uwagi.
FOURS collective to zwycięzcy konkursu Instytutu Muzyki i Tańca na Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku 2014. Zespół zdobył uznanie radiowych osobowości, takich jak Marek Niedźwiecki, Piotr Metz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Antoni Krupa, Alicja Myśliwiec, Robert Kozyra i inni. Liderami zespołu są dwie osobowości Staszek Plewniak (wokal) i Michał Salamon (piano). Wszyscy muzycy wchodzący w skład zespołu to artyści doceniani na międzynarodowej scenie, wielokrotnie nagradzani na prestiżowych konkursach (min. Jazz Juniors 2015). Ich muzyka stanowi niebanalną mozaikę brzmień, która otwiera przed słuchaczem przestrzeń pełną światła i emocji w najczystszej postaci. To nieustanny eksperyment łączenia ze sobą gatunków trafiający w najczulsze zakamarki duszy każdego odbiorcy. Drum’n bass i muzyka klasyczna, jazz i etno, funk i elektronika to tylko początek długiej listy gatunków, które wrzucone do jednego tygla przynoszą efekt w postaci płyty „Treezz”.
Zapytani o swoje muzyczne założenia, liderzy FOURS collective Michał Salamon i Staszek Plewniak odpowiadają:
Jazz postrzegany jest jako gatunek wyjątkowo trudny w odbiorze. W naszej muzyce wychodzimy do słuchacza przełamując barierę między nami a odbiorcą, porozumiewając się z nim zrozumiałym językiem. Kluczem do zrozumienia naszej muzyki jest połączenie świata intelektu i emocji. To muzyka dla ludzi inteligentnych, również pod względem emocjonalnym. Słuchając FOURS collective można dać się ponieść dźwiękom i pozwolić, by niepostrzeżenie napełniały nasz wewnętrzny świat. To muzyka, która daje do myślenia i budzi do życia, jest w niej miejsce na każdą emocję. Oczyszcza. Sprawia że ludzie zbliżają się do prawdy o samych sobie.
FOURS collective ft. Airis Quartet:
Stanisław Plewniak – wokal
Michał Salamon – piano
Dominik Borek – trąbka
Krzysztof Matejski – saksofony, flet
Krzysztof Augustyn – kontrabas
Max Olszewski – perkusja
Airis Quartet:
Aleksandra Czajor – I skrzypce, Grażyna Zubik – II skrzypce, Natalia Warzecha – altówka, Julia Kotarba – wiolonczela
[ct_spacer height=”25″]