25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie

Energetyczne koncerty, m.in.: De Press, Golden Life, People of the Haze i Kabanos, propozycje dla spragnionych sportowych wrażeń: Bieg Wielkich Serc i Bieg Policz się z cukrzycą, pokazy motoryzacyjne, kąpiele morsów – to tylko niektóre z atrakcji jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. W tym roku WOŚP gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Na ulicach Krakowa kwestować będzie ponad 2000 wolontariuszy, a wśród nich, między innymi Anna Dymna, Robert Makłowicz, Dariusz Gnatowski i Tomasz Schimscheiner. Wejścia na żywo z Krakowa i innych polskich miast zrealizuje Telewizja TVN.

W niedzielę, 15 stycznia już od godziny 11:00 zapraszamy na Rynek Główny, gdzie odbywać się będą happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy, akcja krwiodawstwa, a w późniejszych godzinach po raz pierwszy odbędzie się mecz amerykańskiego futbolu.

Na krakowskiej scenie zlokalizowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha, próby będą trwały już od godziny 10:00. Koncert, który rozpocznie się o 16:30, potrwa aż do godziny 21:00, a zgromadzeni widzowie o 20:00 tradycyjnie wypuszczą światełko do nieba, które w tym roku w trosce o zwierzęta będzie pokazem świetlno-laserowym.

W oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie w Sukiennicach zlokalizowany zostanie Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie będzie można podejrzeć jego pracę, natomiast we wszystkich oddziałach Muzeum Narodowego strudzeni wolontariusze będą mogli się ogrzać i napić gorącej herbaty. Dodatkowo MNK zaprasza na darmowe zwiedzanie wystaw czasowych – Rodin/ Dunikowski. Kobieta w polu widzenia i Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936).

[ct_spacer height=”25″]

źródło informacji:
Materiały prasowe Krakowskiego Biura Festiwalowego | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.