25. DNI BACHOWSKIE – Akademia Muzyczna w Krakowie

Dni Bachowskie organizowane przez Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie wpisały się na trwałe do kalendarza festiwalowych wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Co rok festiwal ten odbywa się w marcu, który to miesiąc związany jest z datą urodzin J.S. Bacha (21.03.1685). W tym roku Dni Bachowskie obchodzą swój Jubileusz 25-lecia. Nasza Uczelnia uczci to święto wykonaniem Mszy h-moll BWV 232, jednego z najbardziej monumentalnych dzieł lipskiego kantora, które za życia Bacha nigdy nie zabrzmiało. Koncert odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w niedzielę 21 marca o godz. 18:00. Wystąpią: Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Chór Filharmonii Krakowskiej oraz soliści: Aldona Bartnik – sopran, Jolanta Kowalska-Pawlikowska – sopran, Ewa Wolak – alt, Maciej Gocman – tenor, Marcin Wolak – bas. Całość poprowadzi Stanisław Krawczyński. Bilety w cenie 40/30 dostępne są online oraz w Kasie Filharmonii Krakowskiej.

Począwszy od 19 kwietnia (już online, na www.amuz.krakow.pl) usłyszymy koncerty solowe i kameralne w wykonaniu studentów oraz pedagogów Katedry Muzyki Dawnej AMKP. Gościem specjalnym tegorocznej jubileuszowej edycji Dni Bachowskich będzie wybitny klawesynista norweski Ketil Haugsand, który zaprezentuje Wariacje Goldbergowskie BWV 988 Johanna Sebastiana Bacha.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
NewsRoom
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content