24 Nowohucka Wiosna Muzyczna, 6 – 26 maja 2019

24 Nowohucka Wiosna Muzyczna rozpocznie się 6 maja 2019 r. i będzie trwać niemal do końca miesiąca. Organizatorzy, tak jak w latach poprzednich przygotowali bardzo różnorodny program obejmujący muzykę klasyczną i chóralną, muzykę ludową, etniczną, aż po współczesną muzykę rozrywkową.

Do współpracy przy festiwalu zostali zaproszeni muzycy z różnych stron Polski, a także Europy, ale na liście artystów nie mogło zabraknąć krakowskiej reprezentacji.

Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Głównym partnerem festiwalu jest Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Partnerzy: Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice, Parafia pw. św. M. M. Kolbego.

Patroni medialni: Głos – Tygodnik Nowohucki, Karnet, Magiczny Kraków, Dwutygodnik Miejski Kraków.pl, Kalendarz Imprez Nowohuckich, Kulturatka.pl, Muzyczny-Krakow.eu.

Pełny program 24. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej można znaleźć na stronach:

P R O G R A M


6 V / 19.00

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, wstęp wolny

MICHAŁ WIERBA SOLO  – Pop Fiction

www.wierba.com


12 V / 18.00

Kościół pw. św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86 / dolny kościół /wstęp wolny

UBI CARITAS…

Wykonawcy: Chór i Orkiestra Smyczkowa “Con Fuoco” Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, Diana Mrugała – Gromek – dyrygent

www.chor.agh.edu.pl


19 V / 18.00

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida, os. Złotego Wieku 14, wstęp wolny

APPASSIONATO – KONCERT KWARTETU ARETÉ

Wykonawcy: Artur Łuczak (skrzypce), Aleksandra Kania (skrzypce), Ewelina Sarad-Cichuta (altówka), Katarzyna Noga (wiolonczela).


20 V / 19.00

Kino Studyjne Sfinks, os Górali 5, wstęp wolny

PATHMAN

Wykonawcy: Piotr Kolecki (gitary, bas, drumbas, cytra, sitar, angklung, tankdrum, sanza, kornet, drumla, instrumenty perkusyjne, głos), Marek Leszczyński (cymbały polskie i ukraińskie, tschang, kantele, udu, sanza, instrumenty perkusyjne, głos), Włodzimierz „Kinior” Kiniorski (saksofon, klarnet), Janek Kubek (tabla).

www.pathman.pl


23 V / 19.00

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, wstęp wolny

CHÓR ŻEŃSKI MASTRAKORET (Norwegia, Rennesøy)

Dyrygentka: Aleksandra Orzechowska-Niedziela

CHÓR VOX POPULI (Polska, Kraków-Nowa Huta)

Dyrygent: Rafał Marchewczyk


26 V / 15.00

Dziedziniec Klasztoru ojców Paulinów na Skałce, ul. Skałeczna 15, Kraków
wstęp wolny

KONCERT GOSPEL NA SKAŁCE
Organizator: Stowarzyszenie Gospel, Współorganizator: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida.

www.sg.gospel.com.pl


POPOŁUDNIOWE SEANSE MUZYCZNE W „SFINKSIE” 10-23 V

Kino Studyjne Sfinks, os Górali 5, wstęp: 16/18 zł,repertuar, bilety: www.kinosfinks.pl

LATO

dramat muzyczny, reż. Kiriłł Sieriebriennikow, Rosja 2018

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego czy Sex Pistols. Wiktor Coj zakłada zespół Kino, który odmienia radziecką scenę muzyczną.

(10, 11, 12, 14 V)

SCORE – MUZYKA FILMOWA

dokument muzyczny, reż. Matt Schrader, USA 2016

Muzyka i film zawsze miały bliskie relacje, nawet jeśli rodziły się z praktycznej konieczności zatuszowania szumu projektora. Co jednak sprawia, że ścieżkę dźwiękową pamiętamy przez długi czas? Obserwujemy wywiady z ponad 60 kompozytorami i reżyserami, którzy opowiadają o magii muzyki filmowej i procesach jej tworzenia. Kompozytor okazuje się muzycznym naukowcem, który za pomocą dźwięków steruje emocjami. Dowiadujemy się, jak powstała muzyka do takich hitów, jak: “James Bond” czy “Gwiezdne wojny”. 

(11, 12, 15 V)

VOX LUX

dramat muzyczny, reż. Brady Corbet, USA 2018

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.

(10-23 V)

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.