Irmina Trynkos – koncert w Filharmonii Krakowskiej, 10 i 11 maja 2019

Irmina Trynkos, piękna, utalentowana i niesamowicie żywiołowa wirtuozka skrzypiec ponownie odwiedzi nasz kraj. Po sukcesie ostatniej płyty, nagranej pod przewodnictwem legendarnego Vladimira Ashkenazy’ego, Irmina zadebiutuje w Krakowie. Pod batutą wspaniałego dyrygenta i dyrektora artystycznego Filharmonii Krakowskiej, Charlesa Olivieri – Munroe’a, wykona jeden z najpiękniejszych utworów romantycznej symfoniki Johannesa Brahmsa. Koncert artystki odbędzie się 10 i 11 maja 2019 roku

Występ Irminy Trynkos to okazja do wysłuchania Koncertu Skrzypcowego D-dur op. 77 Johannesa Brahmsa, który zalicza się do największych arcydzieł literatury skrzypcowej. To niezwykłe dzieło nasycone emocjami, zawiera wszystko co wyczerpuje znamiona dojrzałej romantycznej symfoniki. Możemy być pewni, że Irmina Trynkos pozwoli słuchaczom na odkrycie nowych klimatów muzyki romantycznej oraz zapanuje nad wszystkimi nastrojami dzieła Brahmsa – wzniosłością, rozmachem i liryzmem.

Chciałam Was serdecznie zaprosić na mój koncert, który odbędzie się 10 i 11 maja w Krakowie wraz ze wspaniałymi muzykami Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod batutą fantastycznego dyrygenta i dyrektora artystycznego Filharmonii, Charlesa Olivieri – Munroe’a. Wykonamy jeden z najpiękniejszych utworów – jedyny koncert skrzypcowy Brahmsa. Jak dla mnie to czysty romantyzm, dramat i bajka w jednym – podsumowuje solistka.

Irmina Trynkos to polska wirtuozka skrzypiec, która podbija świat. Piękna i utalentowana solistka zachwyca swoją muzyką w każdym miejscu, w którym się pojawi, a była już prawie wszędzie. Jej kariera nabrała tempa po debiucie na Festiwalu Ojstracha, w którym wystąpiła pod batutą Neeme Järviego. Występowała w prestiżowych salach koncertowych całego świata, a do największych sukcesów z pewnością można zaliczyć koncerty w Berlińskiej Filharmonii, Londyńskiej Wigmore Hall czy Southbank Centre, Toronto Centre for Arts w Kanadzie, Shanghai Oriental Art Center czy Guangzhou Opera House w Chinach oraz Concertgebouw w Amsterdamie, gdzie podczas debiutu otrzymała wręcz niespotykanych 6 owacji na stojąco. Irmina również reprezentowała Wielką Brytanię w trakcie wizyty kulturalnej Lorda Mayora Londynu w Chinach,a jej koncerty były wyprzedane na długo przed wydarzeniem.

Międzynarodową karierę zawdzięcza wytrwałości, oryginalności oraz wierze we własne możliwości. Zagraniczna prasa okrzyknęła Irminę jako perfekcyjną (Gramophone) oraz jako fenomenalny talent oraz intensywna i charyzmatyczna nowa gwiazda (BBC Music Magazine). Jej album z Vladimirem Ashkenazym zdobył prestiżowe 5* i nagrodę BBC Music Magazine Concerto Choice. Jej ostatni występ w BBC Xtra obejrzało ponad 36 milionów ludzi.

Trynkos to mistrzyni budowania nastroju ‒ wprowadza słuchacza w niezwykły świat radosnego ruchu i lirycznych wzlotów. Oprócz wielkiego talentu Irminę na tle innych artystów, wyróżnia nieprzeciętna uroda i ekscytująca osobowość. Artystka mimo młodego wieku wzbudza prawdziwe poruszenie w świecie muzyki klasycznej.Jest znana przede wszystkim z intrygujących i elokwentnych interpretacji, inteligencji muzycznej oraz emocjonalnej głębi, a także promowania muzyki nieznanej i zapomnianej.

IrminaTrynkos – pełna pasji i miłości domuzyki, polska skrzypaczka. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i robi karierę na arenie międzynarodowej. Jej ostatnia płyta, nagrana z legendarnym Maestro Vladimirem Ashkenazym, zdobyła 5* i nagrodę BBC Music Magazine Concerto Choice. Wykształcenie zdobywała w salzburskim Mozarteum (Austria), Royal College of Music, w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie oraz w kalifornijskim USC (University of Southern California) w Los Angeles.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora, foto Agata Preyss | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.