Anchiskhati – uczta dla ducha

gru_1

Uczta dla ducha i ucha. Byłam na koncercie chóru Anchiskhati w kościele Św. Katarzyny w Krakowie, 27 kwietnia 2014 roku.  Cudowne brzmienia i głębokie harmonie gruzińskich pieśni wprawiły w wibrację maleńką gruzińską cząstkę mojej duszy…! W oczach stanęły mi majestatyczne góry Kaukazu, dzika, zieleń pierwotnej przyrody, zadźwięczały echa z dzikich kanionów Dżawachetii… Ech, jakie to piękne i porywające …
Koncert pieśni religijnych i ludowych na 11 wspaniałych, głębokich męskich głosów zakończony pieśnią „Suliko” na bis, wprawił wypełnioną po brzegi świątynię w zachwyt.

Chór Anchiskhati cieszy się wielką popularnością w Gruzji, w Europie i Ameryce. Wykonuje tradycyjną gruzińską muzykę kościelną, w której jest prawdziwym zespołem mistrzów muzyki chóralnej. Także sposób wykonywania gruzińskich pieśni ludowych przez ten zespół jest zupełnie wyjątkowy i stanowi przykład dla wielu innych zespołów folklorystycznych w Gruzji. Po za tym zespół ma za sobą wielokrotne koncerty w całej Europie i Ameryce, nagrane płyty, prowadzone warsztaty śpiewu, etc.

Perfekcja do n-tej potęgi! Nawet zachęcać nie trzeba. Jak tylko pojawi się ponownie w zasięgu Krakowa, pędzić bez zastanowienia na koncert!!!

Poniżej mała próbka śpiewu zespołu:

Więcej informacji:

 

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Anna Janicka

Miłośniczka muzyki [może z wyjątkiem kapel podwórkowych] tańca i innych sztuk pięknych. Jej specjalność to muzyka klasyczna, opera, musical. W wolnych chwilach słucha też muzyki z lat 50-tych, Ravi Shankara, Craiga Pruess i muzyki wschodu.

Skip to content