OFF PLUS CAMERA

Międzynarodowy konkurs o Krakowską Nagrodę Filmową to główna sekcja festiwalu OFF PLUS CAMERA. Festiwal potrwa od 2 do 11 maja 2014 roku. Festiwalowa publiczność jako pierwsza w Polsce zobaczy debiuty i drugie filmy twórców, o których obecnie dyskutuje się na świecie; filmy, które wywołały zachwyt widzów na największych imprezach filmowych, na czele z festiwalami w Toronto, Locarno, Rotterdamie czy Sundance. W konkursie „Wytyczanie drogi” produkcje te będą walczyć o Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100,000 dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe jury.

Off Family
Po raz drugi festiwal Off Plus Camera przygotował specjalny program pokazów filmowych dla rodziców z dziećmi. Seanse odbywają się od poniedziałku (5 maja) do piątku (9 maja) o godzinie 11:00 w kinie Kijów. Centrum. Wstęp jest wolny.
Podczas gdy dorośli wezmą udział w 90 minutowych projekcjach filmowych odbywających w specjalnie dostosowanych salach o małym natężeniu dźwięku i przygaszonych światłach, ich pociechy będą miały możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego kącika zabaw. Do dyspozycji rodziców będą m.in. przewijaki i zabawki dziecięce.

Program Off Family:

„Bad Hair”
Akcja filmu Mariany Rondón rozgrywa się w jednej z ubogich dzielnic Caracas. Dziewięcioletni Junior dorasta w trudnych warunkach. Jego matka nie potrafi utrzymać rodziny, dlatego chłopiec pomaga jej sprzątać w mieszkaniach zamożnych ludzi. Rondón tworzy subtelny portret dorastającego bohatera, który musi zmierzyć się z brutalnym światem. Film nagrodzony Złotą Muszlą na MFF w San Sebastián.
„The We and The I”
W niewielkiej, zamkniętej przestrzeni Michel Gondry zgromadził całą galerię szkolnych „typów”. Reżyser opowiadając o stosunkach międzyludzkich, dzieli to przez pół, a w dodatku przymyka jedno oko. O młodych mówi w prawdziwie młodzieżowym, dynamicznym stylu, nie dając widzom chwili oddechu.
„ The Eye of The Storm”
Historia rodzinna, której akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku na przedmieściach Sydney. Elizabeth Hunter to prawdziwa matrona rodu. Reżyser Fred Schepisi za pomocą plątaniny odmiennych charakterów ukazuje zawiłości drogi, jaką bohaterowie muszą przebyć, by na powrót odnaleźć znaczenie dawno zatartych pojęć. Film nagrodzony na MFF w Melbourne – Nagrodą Specjalną i FF w Rzymie – Nagrodą Specjalną Jury.
„Cloudburst”
Stella i Dottie żyją w nieformalnym, ale szczęśliwym związku od ponad trzydziestu lat. Spokój kobiet zostaje nagle zakłócony. Ta pełna ciepła i słodko-gorzkiego humoru komedia drogi autorstwa Thoma Fitzgeralda to opowieść o miłości, przyjaźni i bezgranicznym poświęceniu. Film otrzymał Główną Nagrodę Jury na FF w Atlancie.
„The East”
Zadaniem głównej bohaterki filmu Zala Batmanglija jest przeniknięcie do zamkniętej struktury grupy, przez jednych nazywanej anarchistami, przez innych sektą i rozpracowanie kolejnych jej członków. Co się stanie jednak, gdy sprawy wymkną się spod kontroli, a filozofia, jaką kieruje się „The East”, okaże się nader pociągająca? Wciągający ekothriller w gwiazdorskiej obsadzie.

Festiwalowi towarzyszy wiele imprez towarzyszących. Więcej o nich i pełny program:

 

źródło informacji:
materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.