Screen & Sound Fest – Let’s See The Music

Festiwal Screen & Sound Fest – Let’s See The Music 2014 to międzynarodowy projekt o charakterze otwartego konkursu na wizualizację filmową utworów muzycznych wybitnych polskich kompozytorów. Projekt stanowi platformę integrującą wyobraźnię wizualną artystów ze światem muzyki symfonicznej.

To niezwykłe przedsięwzięcie, poprzez swoją szczególną oprawę, także dobór Jury – znakomitości najwyższego formatu (Zygmunt Konieczny, Marcin Koszałka, prof. Jerzy Kucia, Mikołaj Valencia), od jego pierwszej edycji w 2013 roku wzbudza zainteresowanie zarówno wśród potencjalnych jego uczestników jak i odbiorców. Festiwal stał się nie tylko forum wymiany doświadczeń artystycznych uznanych twórców, ale też spotkaniem z młodymi, najbardziej kreatywnymi ludźmi.
Ogłoszenie wyników tegorocznego konkursu nastąpi podczas Gali finałowej w krakowskim kinie Kijów Centrum 25 października 2014 r. Sztuki wizualne w szczególności w połączeniu z muzyką symfoniczną, nie były dotychczas wystarczająco szeroko propagowane. Śmiało zatem, także i z tego punktu widzenia, można mówić o unikatowości formuły Screen & Sound Fest. Tutaj wrażliwość i wyobraźnia artystyczna uczestników konkursu musi znaleźć wyraz w dziełach, integrujących wysublimowane dźwięki z wizją dopasowaną do nich obrazu. To swoiste przenikanie się dźwięku i jego interpretacji wizualnej, stanowi istotę tego ambitnego przedsięwzięcia. Relacja dźwięku i jego wymiar wizualny (to, co się kojarzy), stanowi także podstawę do budowania trafnej analogii, nie tylko w wymiarze artystycznym, jak również w marketingowym i reklamowym.

Janusz Bielecki – założyciel Fundacji Bielecki Art, a także pomysłodawca Festiwalu podkreśla, że „Screen & Sound Fest. łączy dziedziny sztuk, inspiruje do powstania dzieł syntetycznych, których punktem wyjścia będzie muzyka. Konkurs jest szansą dla artystów z całego świata na zaprezentowanie własnych umiejętności”. Powołując w 2009 roku Fundację Bielecki Art, Janusz Bielecki pragnął stworzyć organizację zdolną do kreowania i efektywnego wspierania przedsięwzięć z obszaru szeroko rozumianej kultury, organizację umożliwiającą młodym, utalentowanym ludziom start w „dorosłe, artystyczne życie”.
Niespełna 5-letni okres działalności Fundacji to czas, w którym udało się zrealizować szereg znaczących przedsięwzięć zarówno w sferze kultury muzycznej, literackiej, jak i edukacyjnej. Wytworzono skuteczne narzędzia wspierania młodych utalentowanych ludzi, stojących u progu swych karier, a wydarzenia kulturalne organizowane z udziałem artystów z zagranicy nadały działalności Fundacji wymiar międzynarodowy. Dzięki swej wielopłaszczyznowej aktywności, Fundacja odgrywa coraz istotniejszą rolę w życiu kulturalnym, nie tylko Krakowa,
ale także całej Polski.

Więcej szczegółów na temat działalności Fundacji znaleźć można na stronach
www.bieleckiart.pl | www.bajkowemelodie.pl

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Andrzej Wodziński
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Artykuły: 550
Skip to content