Organic Noises „ReCreation Live” – jazz, etno i elektronika!

Najnowszy album zespołu Organic Noises „ReCreation Live” to zaskakujące połączenie jazzu ze światem muzyki ethno i domieszką elektroniki.

Pomysł na powstanie albumu zrodził się w trakcie trasy koncertowej zespołu na Ukrainie, w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Jazz Bez” w 2019 roku, nagranie miało miejsce w lutym 2020 podczas koncertu w krakowskim klubie Zaścianek.

Na płycie, poza sekcją rytmiczną wzbogaconą o syntezator Moog, skrzypcami akustycznymi i elektrycznymi, obojem oraz gitarą akustyczną, usłyszymy także wokal oraz egzotyczne instrumenty dęte, m.in. duduk, zurnę, blul.

Twórczość zespołu Organic Noises opiera się na czerpaniu z tradycji muzyki ormiańskiej i słowiańskiej, a „ReCreation Live”, ich drugi album jest zdecydowanym zwrotek w kierunku bardziej „organicznego”, akustycznego brzmienia. Zespół nadal jednak porusza się w stylistyce jazz-fusion, traktując te ramy gatunkowe jako bazę formalną swojej muzyki.

Album został wydany w formie cyfrowej i posłuchać go można na wszelkich platformach streamingowych, np. Spotify, Tidal, Deezer, iTunes, itp. ale też na YouTube.

Więcej Informacji

Informację publikuję “na gorąco”. Muzyki wysłuchałem … i na pewno napiszę o tym i to obszernie. Muzyka jest fascynująca i intrygująca. Jest też bardzo oryginalna i nie można jej z niczym porównać. Bogate instrumentarium i mieszanka wielu stylów muzycznych i kultur powoduje, że muzyka wyjątkowo wpływa na emocje odbiorcy. Dlatego też na moją recenzję tego projektu trzeba będzie chwilę poczekać. Moja wrażliwość musi się z tą muzyką “oswoić” – Andrzej Wodziński

// w publikacji wykorzystano materiały prasowe zespołu, projekt okładki: Mariusz Kozik

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Skip to content