akcja charytatywna 16 lipca 2019

„My3” z wizytą na „Urtica Dzieciom Camp”

Zespół „My3”, jeden z najpopularniejszych polskich bandów wykonujących muzykę dziecięco-młodzieżową, odwiedził wczoraj 11 lipca uczestników turnusów terapeutycznych w krakowskim Centrum Psychoonkologii UNICORN. „Urtica Dzieciom Camp” to prowadzona od 2016 roku inicjatywa, której celem jest wsparcie małych pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz ich najbliższych.

Wizyta uwielbianego przez najmłodszych zespołu była dla uczestników niespodzianką, a dla niektórych nawet – spełnieniem najskrytszych marzeń. Dziewczyny przygotowały rozgrzewkę wokalną oraz miniwystęp najbardziej znanych piosenek, m.in. „Różowe okulary” czy „Szkolna sympatia”. Zdradziły też kulisy prowadzenia kanałów w mediach społecznościowych. Nie zabrakło warsztatów choreograficznych, a nawet wspólnego rysowania. Był czas na rozmowy o życiu koncertowym, autografy i indywidualne sesje zdjęciowe.

Każde takie spotkanie to ogromna dawka pozytywnych emocji dla naszych małych podopiecznych – przyznaje Katarzyna Cabaj z Fundacji Urtica Dzieciom. Ogromnie zależy nam na tym, by wakacyjne turnusy były oderwaniem od szpitalnej codzienności, bolesnych badań i zabiegów.Naszym celem jest stworzenie takich warunków, w których można nie tylko kontynuować leczenie onkologiczne, ale przede wszystkim zgromadzić siłę i wolę walki, tak istotne w starciu z nowotworami – dodaje.

To już 4. edycja turnusów organizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom. Od 2016 roku w przedsięwzięciu udział wzięło ponad 250 osób. W programie są warsztaty z psychoonkologiem, dietetykiem, zajęcia ruchowe czy plastyczne, zabawy z animatorami, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, a także spotkania z cenionymi osobami publicznymi. Kilka dni temu uczestników odwiedził aktor Michał Koterski, który opowiadał o swojej pracy, dzieciństwie i ulubionych bajkach, a także – ku radości dorosłych fanów – najnowszej roli filmowej. Był także prof.Jerzy Stuhr, który tradycyjnie przyjechał maluchom poczytać. Gościem poprzednich turnusów była Magdalena Steczkowska, która przeprowadziła warsztaty muzyczne, oraz Barbara Kurdej-Szatan, niezwykle lubiana aktorka i prezenterka telewizyjna.

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 22 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Dotychczas udało się zebrać na ten cel niespełna 3 miliony złotych.

Więcej informacji:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

podobne publikacje