-
Telefon: + 48 696 996 410
-
Email: kontakt@muzyczny-krakow.eu

Luty 2024 w Nowohuckim Centrum Kultury
Luty jest w tym roku dłuższy niż zwykle. I właśnie w ten dodatkowy dzień, przypadający raz na cztery lata, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się premiera monodramu „Wyspa” Teatru Ab Intra. Oprócz tego na drugi miesiąc roku NCK zaplanowało kilkanaście innych spektakli teatralnych – wszystkie dla dzieci, wszystkie w ramach kolejnej edycji Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, na który zapraszają m.in.: Czerwony Kapturek, Pchła Szachrajka, Królowa Śniegu i Miś Uszatek. Muzyczny repertuar Sceny NCK też jest bogaty i różnorodny – Raz Dwa Trzy w koncercie złożonym z piosenek Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, Kasia Kowalska MTV Unplugged, kolędy i pastorałki w wykonaniu 150-osobowej grupy muzyków Mała Ciupaga z Łącka, operetkowe przeboje szlagiery dwudziestolecia międzywojennego i zestaw miłosnych, walentynkowych utworów. Będzie też coś do śmiechu – Abelard Giza w programie „Samertajm” i kabaretowy recital najpotężniejszego kobiecego głosu polskiej sceny kabaretowej – czyli Joanna Kołaczkowska i jej „Hrabina Pączek”. Dodatkowo też trzy nowe wystawy i trzy spotkania w Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci.
WYDARZENIA:
1 lutego (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
MAŁA CIUPAGA – koncert kolęd i pastorałek
Akademia Mała Ciupaga z Łącka to fantastyczna, blisko 150-osobowa grupa muzyków w przedziale wiekowym od 5. do 70. lat, która – pod wodzą Piotra Krzywdzińskiego – reprezentuje Sądecczyznę. W repertuarze Małej Ciupagi znaleźć można melodie ludowe zainspirowane muzyką góralską, utwory religijne, patriotyczne oraz rozrywkowe, a także najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Bogactwo muzyki gwarantuje rozbudowane instrumentarium, w którym obok skrzypiec, akordeonów i kontrabasów pojawiają się cymbały, altówka węgierska oraz perkusjonalia. Zespół występuje w tradycyjnych strojach regionalnych Górali Białych i Lachów Sądeckich, emanując przy tym wielką energią i radością. Występy Akademii Mała Ciupaga są nie tylko muzycznym doświadczeniem, ale także lekcją kultury i dziedzictwa dla wszystkich słuchaczy.
Współorganizator – Fundacja Bonifraterska
bilety: 40 zł
2 lutego (piątek), g. 20.00, Scena NCK
KASIA KOWALSKA MTV UNPLUGGED „Last Call”
Kasia Kowalska tuż po wydaniu płyty MTV Unplugged w 2019 r. rozpoczęła koncertowy rajd „bez prądu”, odnosząc ogromny sukces frekwencyjny niemal w całym kraju. Nadszedł czas na pożegnanie z tym projektem. Kto do tej pory nie miał okazji przekonać się jak ikona nostalgii, Kasia Kowalska, prezentuje się w wersji bez prądu, za to z ogromną dawką humoru i anegdot, ma ostatnią szansę, by zobaczyć ją w tej niezwykłej odsłonie.
bilety: 150 zł
3 lutego (sobota), g. 11.15 i 12.40, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy „Zimowe czarowanie”
Przed feriami zimowymi postaramy się rozgryźć tajemnice nieodgadnionej pogody i sami spróbujemy wytworzyć śnieg w obfitych ilościach. Wspólnie wyczarujemy zimową aurę, robiąc fascynujące eksperymenty i bawiąc się przy tym radośnie.
jednorazowa wejściówka: 40 zł
4 lutego (niedziela), g. 11.00-12.00, Studio KCC
ROZTAŃCZONE RODZINY „Co czuje ciało?”
Zajęcia taneczne dla rodzin z dziećmi.
prowadzenie – Monika Kiwak
bilety: 35 zł
4 lutego (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
SKRZYPEK NA DACHU – musical
Legendarny musical na podstawie oryginału Sholem Aleichem Stories i w reżyserii Petra Kracika opowiada historię ubogiego żydowskiego mleczarza Tewji mieszkającego w Anatewce.
bilety: 130-150 zł
6 i 7 lutego (wtorek, środa), g. 19.00, Scena NCK
ABELARD GIZA „Samertajm”
Stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych, twórca programów: Proteus Vulgaris, Ludzie, trzymajcie kapelusze, Numer 3, Piniata, Zaodrze oraz serialu Kryzys.
Na scenie wystąpią również: Kuba Śliwka i Janusz Pietruszka.
bilety: 99 zł
8 lutego (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI „Lata dwudzieste, lata trzydzieste…”
Kolekcja polskich przebojów dwudziestolecia międzywojennego – ogniste tanga, płomienne songi o namiętnościach i zdradach, nastrojowe ballady i frywolne opowiastki. Zabrzmią: Już nigdy, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Już nie zapomnisz mnie, Ach, Ludwiko.
wystąpią: Łukasz Jemioła, Urszula Czerniak, Michał Iwanek
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
bilety:40/30 zł
9 lutego (piątek), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
KARNAWAŁOWA GALA OPERETKOWA – koncert wiedeński – największe arie i duety operetkowe
Niezwykła muzyczna podróż. Okrążymy kulę ziemską w rytmie znanych i lubianych utworów Johanna Straussa oraz innych znakomitych kompozytorów. Usłyszymy utwory z Księżniczki czardasza, Wesołej wdówki, Hrabiny Maricy oraz hity musicali: My fair lady, Deszczowa piosenka, Hello Dolly. Na scenie: Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek (Duo Performance), Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela, tancerki Krynickiego Studia Baletowego im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju.
wieczór poprowadzi – Ewa Romaniak
bilety: 95/75 zł
10 lutego (sobota), g. 11.15, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Ochrony Środowiska „Naturalne zagrożenia: jak wybuchają wulkany?”
Na tym warsztacie studenci Wydziału Ochrony Środowiska będą mieli okazję zgłębić tajniki geologii i dowiedzieć się, jak powstają i dlaczego wybuchają wulkany. Poprzez interaktywne prezentacje, eksperymenty i symulacje, uczestnicy poznają poszczególne elementy struktury Ziemi, dowiedzą się czym są płyty tektoniczne i jakie występują rodzaje erupcji wulkanicznych.
jednorazowa wejściówka: 40 zł
10 lutego (sobota), g. 11.15, sala 008
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Kodowania z Robotami „Roboty na ratunek zwierzętom”
Czy roboty mogą być ratownikami? Sprawdzimy to! Podczas zajęć, będziemy programować roboty tak, aby odgrywały rolę ratowników zwierząt, angażujących się w różne misje i sytuacje awaryjne, a przy okazji będziemy rozwijać nie tylko umiejętności programistyczne, ale i empatię.
jednorazowa wejściówka: 45 zł
10 lutego (sobota), g. 19.00, Scena NCK
KONCERT WALENTYNKOWY „Miłość niejedno ma imię”
Utwory solowe i duety w wykonaniu uczestników Studia Piosenki NCK. Młodzi artyści zabiorą widzów w muzyczną podróż, opowiadając o różnych obliczach miłości.
scenariusz i reżyseria – Joanna Grandys-Wnuk
bilety: 20 zł
11 lutego (niedziela), g. 16.00, Scena NCK, 12 lutego (poniedziałek), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – KOZIOŁEK MATOŁEK – Teatr Lalki i Aktora w Łomży
Adaptacja obrazkowej historii autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.
Tytułowy bohater wyrusza w podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Przeżywa niezwykłe oraz pouczające przygody, poznaje ciekawe historie i postacie. W czasie wędrówki wpada w przeróżne tarapaty, ale pomimo trudności ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru. Spektakl zrealizowany został w konwencji teatralnej zabawy, a jego dodatkowe atuty to umowność scenografii pobudzająca wyobraźnię najmłodszych widzów i łatwo wpadający w ucho rymowany tekst sztuki.
wiek 5+
czas trwania: 60 min.
bilety: 45/40 zł
12 lutego (poniedziałek), g. 19.00, Scena NCK
HRABINA PĄCZEK – recital Joanny Kołaczkowskiej
Wyjątkowy recital najpotężniejszego kobiecego głosu polskiej sceny kabaretowej. Artystka znana przede wszystkim z kabaretów Potem i Hrabi tym razem wystąpi solo. Artystce na scenie towarzyszy kolega z Kabaretu Hrabi – Łukasz „Lopez” Pietsch.
bilety: 99 zł
13 lutego (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – PASTERKA I KOMINIARCZYK
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina
Przedstawienie oparte jest na baśni Hansa Christiana Andersena. To historia prawie kryminalna, wprost z kredensu – tam właśnie stoi kolekcja porcelanowych figurek. Jeden z jej mieszkańców, przebiegły Chińczyk, postanawia ożenić małą i delikatną Pasterkę z władcą porcelanowego kredensu – Nadipodgłównodowodzącymgenerałemsierżantem. W obronie Pasterki staje chińska porcelanowa Waza i sprytny porcelanowy Kominiarczyk. To właśnie on zabiera Pasterkę w podróż po kredensie, w trakcie której odwiedzają Królestwo Najniższej Szuflady i Królestwo Kart Do Gry. Podczas przygód i perypetii, między Kominiarczykiem i Pasterką rodzi się prawdziwe – nie porcelanowe – uczucie. I jak to często u Andersena bywa, pomimo różnych przeciwności, prawdziwa miłość zwycięża.
wiek 6+
czas trwania: 80 min. (z przerwą)
bilety: 45/40 zł
14 lutego (środa), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – WIELKA ZAGADKA MISIA USZATKA
Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla z Łodzi
„Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Dramaturg i reżyser Maciej Wojtyszko, z zachowaniem ducha pierwowzoru, stworzył dla tej postaci zupełnie nową historię. To krzepiąca opowieść o przyjaźni, pomaganiu i o tym jak wiele może dać naszym dzieciom wsparcie w działaniu, model relacji czy baśniowy przewodnik.
wiek 4+
czas trwania: 60 min.
bilety: 45/40 zł
15 lutego (czwartek), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – PCHŁA SZACHRAJKA
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana z Bielska-Białej
Pchła Szachrajka jest samozwańczą gwiazdą, a nieokiełznany temperament i brawura wpędzają ją w coraz to nowe tarapaty. Przygody bohaterki zmieniają się jak w kalejdoskopie, a żywiołowa gra aktorska w przekonywujący sposób ukazuje jej zabawne perypetie. W spektaklu wybrzmiewają przebojowe piosenki, zachwyca scenografia, jak z domku dla lalek i kostiumy nawiązujące do współczesnej mody. Przedstawienie przypomina o potrzebie nieskrępowanej kreatywnej zabawy i o tym, że dziecko, aby właściwie się rozwijać, czasem musi popełniać błędy.
wiek 3+
czas trwania: 60 min.
bilety: 45/40 zł
16 lutego (piątek), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – PRZYGODY KOTA FILEMONA – Teatr Baj z Warszawy
Pewnego dnia w domu gdzie mieszka wszystkowiedzący kot Bonifacy pojawia się mały, biały kotek Filemon. Malec dopiero zaczyna odkrywać świat i uczy się wielu rzeczy: czym można karmić ogień z pieca, jakie psoty lubi robić Wodnik z balii, jak oswoić noc. Jednak najtrudniejszym dla Filemona zadaniem okazuje się zdobycie sympatii Bonifacego. W pełnej przygód i piosenek historii mały kotek nauczy się, czym jest prawdziwa kocia przyjaźń.
wiek 4+
czas trwania: 70 min. (z przerwą)
bilety: 45/40 zł
16 lutego (piątek), g. 13.00, sala C-3
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – NIE MA… NIE MA… JEST – Teatr Baj z Warszawy
Tytuł nawiązuje do słów z zabawy z milusińskim, którą dobrze znamy. Nie ma mnie, nie ma mnie i nagle… jestem – zjawiam się, powracam, by znowu być z tobą. Powtarzanie tego samego zdarzenia nie nuży, bo za każdym razem czyni dorosłych powodem i świadkiem zachwytu dziecka. Przedstawienie dla dzieci i rodziców, w którym aktorzy tworzą świat pełen rozmaitych kształtów, dźwięków i niespodziewanych zdarzeń.
wiek – do lat 3
czas trwania: 30 min. + 15 min. zabawy
bilety: 40 zł
17 lutego (sobota), g. 11.00 i 13.00, sala kameralna 203
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – KRÓL MACIUŚ I – O! Teatr z Jaworzna
Spektakl, na motywach książki Janusza Korczaka, opowiada historię chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego państwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. Bohater bardzo szybko orientuje się, że nie można robić tylko tego, na co ma się ochotę, ponieważ wszystko, co robimy niesie za sobą konsekwencje nie tylko dla nas, ale też dla innych. Ten spektakl to wspaniała zabawa, mnóstwo humoru i nauka, że wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele.
wiek 5+
czas trwania: 55 min.
bilety: 40 zł
18 lutego (niedziela), g. 11.00 i 13.00, sala kameralna 203
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – PAN TWARDOWSKI – Teatr Figurki z Krakowa
Kto z was chciałby, choć raz zajrzeć do prawdziwej pracowni alchemicznej, spróbować samemu zrobić eliksir niewidzialności albo zamienić się na chwilę w orła? Każdy z nas ma jakieś marzenia. Jedni chcieliby być bardzo mądrzy albo umieć latać, a jeszcze inni marzą o tym, żeby mieć mnóstwo złota i diamentów. Pan Twardowski chciał wszystko na raz. Przemieszczać się z szybkością światła, latać w kosmos, rozmawiać z duchami, zamieniać kamień w złoto i gotów był zapłacić za to każdą cenę. To piękna opowieść o wielkich marzeniach, poszukiwaniach swoich korzeni i magii teatru cieni.
wiek 5 – 11 lat
czas trwania: 50 min. + 15 min. zabawy
bilety: 40 zł
18 lutego (niedziela), g. 11.30, 13.00 i 15.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – PAN SATIE –Teatr Atofri z Poznania
Kim Jest pan Satie? Dźwiękiem, rytmem. Pan Satie jest muzyką. W papierowej scenografii powstają obrazy inspirowane utworami Erika Satie. Zabawy z dziecięcej wyobraźni łączą się w tym przedstawieniu z brzmieniem preparowanego pianina.
czas trwania: 35 min. + 10 min. zabawy
wiek 1-5 lat
bilety: 40 zł
19 lutego (poniedziałek), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ – Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Spektakl opowiada o podróży Dorotki, dziewczynki mieszkającej w stanie Kansas, która dzięki splotowi zdarzeń przenosi się do kolorowej i magicznej Krainy Oz. Chcąc odnaleźć drogę powrotną do domu spotyka zarówno dobre, jak i złe postaci. Jej przyjaciółmi stają się surrealistyczni bohaterowie: Strach na Wróble, Blaszany Drwal i Lew. Każdy z nich poszukuje fragmentu swojej osobowości i wspólnie z Dorotką przeżywa barwne przygody.
wiek 5+
czas trwania: 70 min.
bilety: 45/40 zł
20 lutego (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – BRZYDKIE KACZĄTKO – Teatr Lalek Guliwer z Warszawy
Bajka Hansa Christiana Andersena to opowieść o poszukiwaniu wewnętrznego piękna, które ukryte jest w każdym z nas. Spektakl przy pomocy zabiegów dostosowanych do wieku dziecka pomaga zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, jednocześnie nie rezygnując z baśniowej metaforyki. Świat zwierząt ukazany jest w planie lalkowo-aktorskim, czemu towarzyszy efektowny ruch sceniczny, a także muzyka, która oddaje koloryt świata natury.
wiek 3+
czas trwania: 60 min. (z przerwą)
bilety: 45/40 zł
21 lutego (środa), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – CZERWONY KAPTUREK
Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy
Spektakl na motywach baśni Charlesa Perraulta i braci Grimm w adaptacji Cezarego Żołyńskiego to nieco uwspółcześniona, przesycona absurdalnym humorem wersja – z komicznymi dialogami oraz wieloma wpadającymi w ucho piosenkami. Narratorem opowieści jest Fotograf, który zawiązuje akcje i rozpoczyna opowieść. W jego atelier znajduje się bowiem album ze starymi zdjęciami, w których zaklęte są wspomnienia. „Czerwony Kapturek” w inscenizacji Dariusza Wiktorowicza to opowieść o dorastaniu, bezinteresownej pomocy i o tym, że dobro zwycięża zło.
wiek 5+
czas trwania: 50 min.
bilety: 45/40 zł
21 lutego (środa), g. 18.00, sala kameralna 203
KLUB PODRÓŻNIKÓW NAVIGATOR
„Kiedy życie mówi: biegnij. O maratonach i zasadach, które zmieniają wszystko”
W inspirującej podróży przez maratony świata i życiowe mądrości, na niezapomniane biegi pełne emocji, wyzwań i niezwykłych historii, zabierze nas Przemysław Stupnowicz. . Od tętniącego życiem Budapesztu, przez romantyczną Wenecję, aż po malownicze krajobrazy Malty – każdy z dziesięciu rozdziałów to nowe miasto, nowy bieg i nowa życiowa lekcja.
bilety – 2 zł
22 lutego (czwartek), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – NIEMOŻLIWE – WASOWSKI DZIECIOM
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego z Kielc
W duchy nikt nie wierzy, ale każdy się ich trochę boi. Tak jak Karolek i Emilka, którzy pewnego razu niechcący je wywołali. W łazience rodzeństwa nagle zaczęli pojawiać się niespodziewani goście: wódz Tegumai i jego dzika zgraja, Żółw i Jeż czy przedsiębiorcze Wiedźmy. Na szczęście duchy okazały się upiorne tylko z wyglądu. Nic więc dziwnego, że po ich odejściu Karolek i Emilka szybko za nimi zatęsknili. Przygody rodzeństwa przedstawione zostały piosenkami – dowcipnie i śpiewająco. Muzykę do nich napisał Jerzy Wasowski, a słowa: Jerzy Kierst, Andrzej Nowicki, Roman Pisarski i Jeremi Przybora.
wiek 5+
czas trwania: 55 min.
bilety: 45/40 zł
22 lutego (czwartek), g. 18.00, sala kameralna 203
SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ – Łukasz Nowak
wystąpi:
Zespół Mała Caryna w składzie: Łukasz Nowak, Adam Marańda, Roman Ziobro oraz Gabi Gunia
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
bilety: 30/25 zł
23 lutego (piątek), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – JACEK I PLACEK NA TROPIE KSIĘŻYCA
Kujawsko Pomorski Teatr Muzyczny z Torunia
Spektakl na podstawie powieści „O dwóch takich co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego.
Goniąc w rockowej trasie koncertowej za księżycem, Jacek, Placek i Luna muszą sobie pomóc, żeby zrozumieć, że niepełna rodzina może i powinna być szczęśliwa. To historia niesamowitej podróży, która odbywa się w dziwnym, wymyślonym przez jej uczestników świecie. Należą do nich również muzycy grający na żywo przeboje zespołu Lady Pank. Bohaterowie, pokonując kolejne przeszkody, muszą ostatecznie zmierzyć się z prawdą o swojej rodzinie, co pozwala im dumnie wrócić do domu z sercami pełnymi miłości.
wiek 10+
czas trwania: 80 min.
bilety: 45/40 zł
23 lutego (piątek), g. 19.00, Scena NCK
RAZ DWA TRZY „Człowiek czasami serce otworzy”
Koncert złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych zmagań podejmowanych przez bohaterów tych małych dzieł sztuki. Zespół Raz Dwa Trzy przez ponad 30 lat grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe – zbudował szczególną więź ze słuchaczami. Ma swój własny, rozpoznawalny muzyczno-literacki język i w niedościgniony sposób interpretuje piosenki Osieckiej i Młynarskiego.
bilety: 130/110 zł
24 lutego (sobota), g. 11.00, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – ALICJA W KRAINIE CZARÓW – Artystyczni z Gniezna
Witajcie w magicznym świecie, gdzie rzeczy niemożliwe stają się rzeczywistością, a codzienne życie nabiera zupełnie nowego wymiaru. Spektakl przenosi widzów w krainę pełną tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód. Intrygująca i pełna detali scenografia przykuwa uwagę każdego widza, a subtelnie dodane sztuczki iluzjonistyczne sprawiają, że można się poczuć jakbyśmy sami trafili do Krainy Czarów.
wiek 4+
czas trwania: 60 min.
bilety: 60/50 zł
25 lutego (niedziela), g. 13.00 i 16.30, Scena NCK
FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI – KRÓLOWA ŚNIEGU – Teatr Andersena z Lublina
Opowieść o Gerdzie, która przemierzyła cały świat żeby ocalić swojego przyjaciela. Bohaterka pokonuje kolejne kręgi wtajemniczenia, aby na końcu odkryć, że droga, którą przebyła była również podróżą w głąb siebie. Z czasem przekonuje się, iż warunkiem wolności jest wierność sobie oraz miłość. Ch. Andersen pisał tę baśń w niespokojnych czasach, stąd zapewne tyle w niej niepewności i lęku przed złem, tak bardzo rezonujących w naszej trudnej i niepokojącej rzeczywistości.
wiek 8+
czas trwania: 120 min. (z przerwą)
bilety: 70/60 zł
29 lutego (czwartek), g. 19.00, studio teatralne 209
WYSPA –Teatr Ab Intra–premiera monodramu
tekst, reżyseria, wykonanie – Łukasz Pączek
opieka artystyczna – Marlena Topolska
bilety: 20 zł
NCK WYSTAWY
ADAM WAJRAK „W naszej dziczy” – wystawa plenerowa
6 października – 30 kwietnia, Rynek NCK
wstęp wolny
MIKOŁAJ KOPERNIK – INSPIRACJE – Krakowski Klub Fotograficzny
11 stycznia – 3 marca, FOTO-GALERIA
wstęp wolny
OBRAZY Z KALENDARZA 2024 – zbiory Nowohuckiego Centrum Kultury
2-29 lutego, Czarna Galeria CENTRUM
wstęp wolny
ROBERTO INNOCENTI „Światy Innocentiego” – wystawa ilustracji
10 – 25 lutego, Szara Galeria CENTRUM
Wystawa towarzysząca Festiwalowi Teatrów Dla Dzieci.
wstęp wolny
FIKAJ Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM Muzeum Karykatury z Warszawy – interdyscyplinarna wystawa
11 – 25 lutego, g. 10.00-15.00, Biała Galeria CENTRUM
Wystawa towarzysząca Festiwalowi Teatrów Dla Dzieci.
wstęp wolny
GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich
stała wystawa malarstwa
czynna: czwartek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00
bilety: 20/15 zł
JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA Kolekcja Agaty Dudy-Gracz
stała wystawa malarstwa, rysunku i grafiki
czynna: czwartek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00
bilety: 20/15 zł
A W MARCU:
5 marca (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
W DOLINIE MUMINKÓW – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana Z Będzina
5 marca (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
LUXTORPEDA
6 marca (środa), g. 18.00, Scena NCK
MAZOWSZE „Kalejdoskop Barw Polski” – koncert z okazji Dnia Kobiet
7 marca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
ANTONI SYREK-DĄBROWSKI „Życie” – stand-up
8 marca (piątek),g. 18.00, Scena NCK
SKALDOWIE „Z całego serca życzę ci”
9 marca (sobota), g. 19.00, Scena NCK
MATYLDA/ŁUKASIEWICZ oraz PATRICK THE PAN
12 marca (wtorek), g. 17.00 i 20.30, Scena NCK
KLAPS! 50 TWARZY GREYA – spektakl Teatru Polonia
15 marca (piątek), g. 19.00, Scena NCK
KUBA BADACH
17 marca (niedziela), g. 10.30 i 12.00, sala C-3
CO W TRAWIE PISZCZY – Teatr Figurki z Krakowa
20 marca (środa), g. 18.00, Scena NCK
RAFAŁ RUTKOWSKI „Śmiejmy się bracia i siostry”
23 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK
SKRZYPEK NA DACHU – musical
27 marca (środa), g. 19.00, Scena NCK
MARCIN KYDRYŃSKI prezentuje „Siesta w drodze” PEDRO MOUTINHO – wieczór FADO
Źródło informacji: materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.