JAD koncert na letniej scenie warszawskiego Klubu Progresja.

Koncert po wielkich przerwach covidowych, 31 lipca 2021 odbył się w ramach cyklu Lato w Plenerze gdzie tego tego samego dnia zagrali kolejno Clairvoyance, Jad, Gruzja, Vader oraz Kat & Roman Kostrzewski.

Jad. Znany nie od dziś. I bardzo dobrze. Są zlepkiem członków różnych kapel. I to jak fenomenalnym zlepkiem. Grają wyśmienicie. Trochę to hardcore, trochę to punk. Chyba najłatwiej określić ich przykładem – idą w kierunku nie tylko polskich zespołów takich jak Armia czy Siekiera – co już mówi samo za siebie ale i w kierunku amerykańskiego hardcore. Ale tego troszkę starszego tego z już mocno zakorzenionym klimatem. Taka mieszanka powoduje, że słucha się tego wyśmienicie. Wokal – petarda, instrumenty – petarda. Przez to wszystko koncert stał się stanowczo za krótki – lecę po ich płytę. W zróbcie to samo. A… I koniecznie marsz na ich kolejne koncerty! Warto.

Foto © Tomasz Czernek

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Tomasz Czernek

Wiatr we włosach, przestrzeń w oku, wolność w głowie. ...dlatego włazi wszędzie tam gdzie nie wolno i potem się tłumaczy. No chyba ...że się uda. Kocha góry, gdzie się wspina, biega a nawet mieszka. Wszędzie gdzie idzie zabiera muzykę lub idzie tam skąd ona wypływa. Dużo mówi, jednak to poprzez zdjęcia pokazuje świat jaki widzi i muzykę jaką słyszy. Wszystko to zmielone z duszą artysty. Za nic nie chce robić zdjęć temu co widzi każdy. Biega za zdjęciem, z którego da się usłyszeć dźwięk, poczuć zapach, złapać oddech, skraść emocje... dostać życie!

Skip to content