Bartek Królik “Pan od muzyki” – relacja z koncertu w Klubie Studio

W krakowskim Klubie Kwadrat 4 marca 2022 roku odbył się koncert Bartka Królika promujący pierwszy solowy album artysty Pan od muzyki.

Bartek to kompozytor, basista, wiolonczelista i producent muzyczny, który współpracował z takimi osobami jak: Agnieszka Chylińska, Łąki Łan, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski, Tede, O.S.T.R. Tak o swoim albumie mówi sam autor:

To 12 piosenek, które łączą wspólne muzyczne korzenie, ale przede wszystkim obecność Pana Od Muzyki, który kocha harmonię, nie lubi fałszu i jest pogodzony z rytmem życia. „Pan Od Muzyki” to płyta bez terminu ważności – taka, której słucha się w swoim tempie, odkrywając moc ukrytą w muzyce, melodiach i tekstach. To historie pulsujące miejskim rytmem. Niech ten album stanie się początkiem naszej nowej muzycznej przygody”.

Nie zostało mi nic innego, jak tylko kiwnąć głową na znak, że zgadzam się z nim w 100%.   Koncertpozostanie długo w mojej pamięci. Świetny wokal, ciekawa muzyka, charyzma i dobra zabawa – tymi słowami można w skrócie opisać to, co działo się tego wieczoru.

Artysta wielokrotnie schodził ze sceny do publiczności, przybijał z nimi „piony”, były wspólne tańce. To zachowanie wywołało radość i uśmiechy na twarzach, sprawiło, że publiczność jeszcze lepiej się bawiła i w milej atmosferze spędzała ten czas.

Poza Bartkiem Królikiem na scenie pojawili się: Wojtek Roszak – gitara basowa, Marek Piotrowski – instrumenty klawiszowe, Wojciech Doleżyczek – gitara, Wojciech Szela – trąbka, Marcin Gańko – saksofony, Jagoda Kret – wokal, Kacper Sędek – perkusja.

Foto © Dominik Basta. All rights reserved.

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Dominik Basta

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Aktualnie pisze pracę licencjacką na temat wykorzystywania obrazu z bezzałogowych statków powietrznych w środkach masowego przekazu. Zafascynowany szeroko pojętym obrazem. Uwielbia fotografię reporterską, która wymaga złapania w obiektywie odpowiedniej chwili. W swoich zainteresowaniach ma również tworzenie filmów i grafiki. Nie lubi nudy, dlatego szuka swoich zainteresowań w różnych dziedzinach. W wolnym czasie fotografuje, gra w piłkę nożną, pływa, jeździ na rowerze i robi wszystko, by kierować się zasadą „Die with memories not dreams”. Jego marzeniem jest zobaczenie Islandii.

Skip to content