ZUZA BAUM (… trochę inaczej), w nowym utworze „Get Home”

ZUZA BAUM zaprasza do swojego miejsca na ziemi w soulowym utworze „Get Home”. Do piosenki powstał interdyscyplinarny teledysk, ukazujący Kraków z nieoczywistej perspektywy, gdzie muzyka spotyka się z architekturą i sztukami plastycznymi:

ZUZA BAUM to krakowska wokalistka, tekściarka i flecistka, ale i swoja własna producentka. Tworzy osobisty gatunek muzyczny oparty na emocjach i wewnętrznej prawdzie. Czerpie z soulu, jazzu i muzyki popularnej. W 2021 roku otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, które umożliwiło realizację teledysku m.in. w Zamku Królewskim na Wawelu, Teatrze im. Juliusza Słowackiego czy w Muzeum Książąt Czartoryskich. Artystka zaprosiła do współpracy przy “Get Home” projektantów mody, muzyków, twórców filmowych, których połączył rozwój artystyczny, który swój początek miał właśnie w Krakowie.

ZUZA BAUM o utworze „Get Home”:

„Czasami, prawdziwą odwagą nie jest ślepy bieg, targanie sobą w imię kariery, zdobywania szczytów czy odhaczania osiągniętych celów. Czasami, prawdziwą odwagą jest zatrzymanie się w miejscu, spojrzenie z boku na wszystko, co jest szybkie, co sprawia, że jesteśmy przebodźcowani i skonfrontowanie tego z naszymi potrzebami. Czasami, prawdziwą odwagą jest decyzja, by wziąć głęboki oddech i pozwolić sobie na płacz, by po prostu odpuścić. Aby się zdobyć na taką odwagę, jest nam potrzebna sprzyjająca przestrzeń, którą może być rodzinny dom, miasto, wspomnienie w którym możemy się schować. Dla mnie, takim miejscem jest Kraków – tutaj rosnę, tutaj kocham, tutaj dojrzewam i uczę się. Utwór Get Home opowiada właśnie o takim miejscu, o poczuciu bezpieczeństwa, którego możemy tam doświadczyć.”

Utwór „Get Home” oraz teledysk, powstały dzięki wsparciu Miasta Krakowa. W nagraniu utworu wzięli udział studenci, absolwenci oraz wykładowca Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie dr Leszek ‚Hefi’ Wiśniowski.

Szczegółowa lista dóbr kultury, które pojawiły się w teledysku do utworu “Get Home”:

 1. Szkoła Tanga Argentyńskiego “Tango Nuevo”,
 2. Klub Hevre,
 3. Muzeum Książąt Czartoryskich – Leonardo da Vinci “Dama z gronostajem”,
 4. Zamek Królewski na Wawelu – wystawa “Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie”,
 5. Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,
 6. Nowohuckie Centrum Kultury,
 7. Nowe Centrum Administracyjne sp. z o. o.,
 8. Teatr Ludowy,
 9. Kino Kijów – mozaika autorstwa Katarzyny Zgud – Strachockiej,
 10. Pawilon Wyspiańskiego,
 11. Opactwo Cystersów w Mogile,
 12. Most im. kardynała Franciszka Macharskiego w Krakowie,
 13. Hotel FORUM,
 14. Budynek Komunalnej Kasy Oszczędnościowej w Krakowie,
 15. Małopolski Ogród Sztuki,
 16. Most im. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
 17. Quattro Business Park,
 18. Stara Synagoga – oddział Muzeum Krakowa,
 19. Willa Decjusza.
źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content