Zuza Baum – różne style w jednym klipie “Project Away”

Zuza Baum to młoda artystka; tekściarka, wokalistka i… raperka, wkraczająca na polską scenę ze świeżo brzmiącą mieszanką rapu, hip hopu i jazzu. Zuza znana jest m.in. z alternatywnego projektu Atlantyda La5er x ZUZA BAUM docenionego w 2020 roku przez Tak Brzmi Miasto oraz fundację Luneta Nocą.

5 listopada 2020 roku rozpoczyna swoją solową karierę publikując singiel ‘PROJECT AWAY’. Utwór PROJECT AWAY opowiada o długim i często bardzo trudnym procesie odnajdywania miłości do samego siebie. O akceptacji i przytuleniu właśnie tych fragmentów naszej przeszłości i nas samych, które do tej pory wiązały się z poczuciem wstydu i niepewności. O odnalezieniu siebie po prostu, zamiast siebie wyłącznie  w kontekście drugiego człowieka.

W teledysku zobaczymy dwie, chwilami wręcz zespolone ze sobą kobiety, z czego jedna z nich ma symbolizować właśnie to, z czym tak trudno jest nam się w środku nas samych zaprzyjaźnić – seksualność, strach, kompleksy, traumy i wstyd. Ich taniec i relacja – bezwarunkowe dążenie do połączenia i odbijanie się od siebie to wizualizacja procesu akceptacji i zakochiwania się w samym sobie i swojej niedoskonałości. 

Zuza Baum posiada wszystko, aby zrobić karierę. Jest utalentowana muzycznie, scenicznie. Ma też estradową osobowość. Teraz pozostaje pytanie, co Zuza zrobi z tym talentem? Artystka jest na początku drogi, która bywa kręta a czasami jest pod górkę. Talent wystarczy do pewnego momentu, później potrzebna jest praca, praca, praca. No i … nie można się zatrzymywać. Karierze Zuzy będziemy się przypatrywać i pewnie jeszcze o niej napiszemy.

Project Away to kompozycja “bardzo dojrzała”. Wyrazy uznania należą się również dla twórców klipu … Udowodnili że “da się”!

// w publikacji wykorzystano materiały prasowe

Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.
Skip to content