Marta Zalewska ze swoją Orkiestrą – Klub Studio

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Marta Zalewska ze swoją Orkiestrą – Klub Studio

8 października # 19:30 21:00

Zapraszamy 26 marca do Klubu Studio na wyjątkowe wydarzenie. Legendarna grupa Dżamble (z Andrzejem Zauchą na czele), dokładnie 51 lat temu wydała fenomenalną płytę “Wołanie o słońce nad światem”. W ten niezapomniany sobotni wieczór – Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomni utwory z tego albumu, jednocześnie przywołując niezwykłą atmosferę tamtego czasu. To wydarzenie, którego nie wolno przegapić. Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomina utwory z albumu “Wołanie o słońce nad światem” legendarnej grupy Dżamble!

W tym roku mija 51 lat od premiery tej kultowej płyty, jedynej długogrającej w dorobku Dżambli. “Wołanie o słońce nad światem” to zapis nagrań przeprowadzonych z dużym rozmachem – poza stałymi członkami Dżambli (z Andrzejem Zauchą na czele) w sesji brali udział m.in. legendarni polscy muzycy jazzowi: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Janusz Muniak, czy Zbigniew Seifert. Pół wieku później repertuar z tej płyty powraca w nowej odsłonie – w nowych aranżacjach Marty Zalewskiej i w wykonaniu Marta Zalewska Orchestra, zespołu złożonego z czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej i rockowej.

Tak o swoim projekcie specjalnym mówi Marta Zalewska: Utwory z płyty “Wołanie o słońce nad światem” znam od nastoletnich lat i jako oddana fanka estetyki muzycznej lat 60. przygotowując koncert, starałam się zachować styl i klimat tamtego okresu, oddając należyty hołd fenomenalnym muzykom Dżambli i nie próbując stwarzać ich twórczości na nowo. Zaprosiłam do współpracy fantastycznych muzyków jazzowych, rockowych i bluesowych – nasza wspólna interpretacja legendarnych utworów “Masz przewrócone w głowie” czy “Wymyśliłem Ciebie” niech przywoła atmosferę znakomitego czasu dla muzyki jakim był przełom lat 60. i 70. XX wieku i podkreśli, jak ponadczasowy jest pochodzący z 1971 roku album Dżambli.

Marta Zalewska Orchestra wystąpi w składzie: Marta Zalewska – wokal, gitara basowa, kierownictwo muzyczne Jerzy Małek – trąbka Łukasz Poprawski – saksofon tenorowy Piotr Wyleżoł – fortepian, organy Krzysztof Zagajewski – gitara elektryczna Michał Piotrowski – perkusja Patrycja Betley – instrumenty perkusyjne Małgorzata Markiewicz – wokal towarzyszący Łukasz Lipski – wokal towarzyszący Koncert będzie również transmitowany w internecie za pośrednictwem YouTube Marty Zalewskiej, Klubu Studio oraz na Facebooku. Szczegóły wkrótce.

// materiały prasowe organizatora

ORGANIZATOR

Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA

(012) 637 20 79

Zobacz stronę dla: Organizator

Klub Studio

Witolda Budryka 4
Kraków, Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Skip to content