La serva padrona – Krakowska Opera Kameralna

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

La serva padrona – Krakowska Opera Kameralna

11 czerwca # 21:00 22:30

Najsłynniejsze dzieło G. B. Pergolesiego. Zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu. Sprytna służąca sprawia, że jej pan żeni się właśnie z nią. Stylowe kostiumy i choreografia! Interesująco zarysowane charaktery bohaterów! Bogata muzyczna tkanka, dająca doskonałą możliwość dla wokalnych popisów solistów!

„Spektakl w reżyserii i inscenizacji Wacława Jankowskiego to kwintesencja stylu i smaku twórców Krakowskiej Opery Kameralnej. Wykorzystano model multiplikacji obsady. Każdy z dwójki protagonistów uosobiony jest zatem: przez śpiewaka, dwójkę aktorów i lalkę Dzięki temu z arcyzabawnej historyjki o sprytnej pokojówce terroryzującej swego pana, w finale – już męża, powstał teatr o precyzji i finezji na miarę gustów Madame de Pompadour oraz naturalności i lekkości postulowanej przez Roussea”.( Monika Partyk, Ruch Muzyczny)

Inscenizacja, reżyseria – Wacław Jankowski
Kierownictwo muzyczne – Paweł Szczepański
Scenografia, kostiumy, projekt lalki – Grażyna Żubrowska
Choreografia, plastyka ruchu scenicznego – Jadwiga Leśniak-Jankowska

Krakowska Opera Kameralna

Miodowa 15
Kraków, Polska
+ Google Map
+48 12 4306606
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Skip to content