Krakow Improvisers Orchestra – premiera płyty w Cricotece

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krakow Improvisers Orchestra – premiera płyty w Cricotece

Świeżość, kreatywność, wyobraźnia, innowacyjność, umiejętności muzyczne skoncentrowane w 13-osobowym zespole – tymi słowami krytycy podsumowują twórczość grającej w następny wtorek w Cricotece Krakow Improvisers Orchestra.

7 czerwca na Nadwiślańskiej 2-4 zabrzmią improwizowane brzmienia. W Cricotece będzie można usłyszeć niezwykły zespół Krakow Improvisers Orchestra. KIO toorkiestra zajmująca się improwizacją dyrygowaną, która powstaje w oparciu o system gestów – niewerbalny język, służący do komunikacji między improwizującymi muzykami a dyrygentką. Jej każdy koncert jest niepowtarzalny i spontaniczny; w improwizacji zespołu więcej jest swobody niż kontroli. Orkiestra czerpie z dokonań takich formacji, jak London Improvisers Orchestra, John Zorn’s Cobra, Phil Minton’s Feral Choir czy Discordian Community Orchestra.

KIO ma doświadczenie współpracy nie tylko z uznanymi dyrygentami (m. in. Charlotte Hug, Satoko Fujii, Javier Carmona), ale również artystami wizualnymi, tworzącymi partytury graficzne (m.in. Jan Bujnowski) lub malujących na żywo podczas koncertów (Lena Czerniawska, Bartosz Nalepa) oraz improwizujących tancerzy (spektakl KIO in motion).

7 czerwca # 19:30 21:00

Cricoteka

Nadwiślańska 2-4
Kraków, Poland
+ Google Map
+ 48 12 442 77 70
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Skip to content