Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert papieski w 42. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II

17 października # 18:00 - 19:30

Z okazji 42. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu papieża Jana Pawła II, w sobotę 17 października br. o godz. 18.00, Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Rafała Janiaka wykonają uroczysty koncert dedykowany Ojcu Świętemu. W repertuarze koncertu znalazły się utwory sakralne Wolfganga Amadeusa Mozarta. Program otworzą dwa motety: Exsultate, jubilate KV 165 (‘cieszcie się i radujcie’), będący rodzajem miniaturowego koncertu na głos sopranowy z towarzyszeniem orkiestry oraz Ave verum corpus KV 618 (‘bądź pozdrowione, prawdziwe ciało’) napisany najprawdopodobniej na okoliczność Święta Bożego Ciała dla Antoniego Stolla, chórmistrza w Kościele św. Stefana w Baden pod Wiedniem.

Koncert zwieńczy prawdziwa repertuarowa perła – Msza C-dur KV 317 zwana „Koronacyjną”, napisana przez genialnego kompozytora w hołdzie dla cudownego obrazu Matki Boskiej w Plain koło Salzburga. W partiach solistycznych wystąpią znakomici młodzi artyści śpiewacy: sopranistka Dorota Szczepańska, Joanna Święszek – alt, tenor Sławomir Biernat oraz Maciej Drużkowski śpiewający basem.

Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego niezależnie od przynależności do strefy – zgodnie z rozporządzeniem z dnia 10.10.2020.
Zaprasza do pięknie odnowionej sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej przy ulicy Zwierzynieckiej 1, aby wspólnie przeżyć Dzień Ojca Świętego Jana Pawła II.

// materiały prasowe Filharmonii Krakowskiej

Szczegóły

Data:
17 października
Czas:
18:00 - 19:30

Miejsce

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1
Kraków, 31-103 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 619 97 22
Strona internetowa:
http://www.filharmonia.krakow.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.