Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jubileusz Hanki Wójciak – NCK

10 października # 19:00 - 21:00

Kiedy 10 lat temu wygrywała 46. Studencki Festiwal Piosenki radość mieszała się z goryczą. „Wyrosła” i „w świat poszła” – emocje i uczucia, które nią targały, zaklinała w piosenki. Nie potrafiąc odmienić rzeczywistości, stworzyła przestrzeń, w której mogła „wykrzyczeć w niebo wszystkie żale”, odmieniać przeznaczenie „siłą czarów znachorki” czy prosić „jasne duchy” o siłę i utulenie. To wtedy zawiązała się jej KAPELA i pojawili się LUDKOWIE, którzy chcieli słuchać tych opowieści, wyśpiewywać je wspólnie, śpiewem i tańcem nacieszyć się „do syta”.

Ta dziewczyna to ja – Hanka Wójciak. Dziś, przepełniona wdzięcznością, po góralsku Was przywołuję:

Chebojcie na 10-te urodziny Śpiewnego Świata, który bez Was byłby NIEMOŻLIWY.

Oj, LUDKOWIE, żebyście wiedzieli, jakie szykujemy Wam niespodzianki! Performance ZARANNA będzie jedną z nich, umożliwi nam on swoistą podróż w czasie, ku zaraniu współdzielonego Uniwersum, ku zaraniu pieśni.

Nie zabraknie piosenek, które dobrze znacie z albumów ZNACHORKA i ZASŁONA, acz kilka z nich zabrzmi zupełnie inaczej niż się spodziewacie! Zaśpiewam dla Was także pieśni, o których… ptaszki ćwierkają, że to zaczyn naszej trzeciej płyty: ZAMIŁOWANA.

Dobry Wieczór odbędzie się w NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY – przestrzeni, w której poczujecie się bezpiecznie, gdzie będziecie zaopiekowani; w miejscu nakręcającym kulturę!

Na scenie pojawią się trzy magnetyczne osobowości: Susanna Jara, Asia Nawojska i Alicja Tanew – moje śpiewne duszki, jakże wspaniałe w swej inności! Dzięki Nim ten wieczór będzie niepowtarzalny, jedyny.

O reszcie niespodziewajek – cicho sza…

Chebojcie LUDKOWIE!

– Hanka.


W koncercie jubileuszowym 10 października na Scenie NCK wystąpią:

KAPELA Hanki Wójciak w składzie:


Hanka Wójciak – śpiew

Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne

Jacek Długosz – gitara

Mateusz Frankiewicz – kontrabas

Jakub Piechnik – mandola

Tomasz Pawlak – skrzypce

 

oraz zaproszeni Goście:

 

Susanna Jara – śpiew

Asia Nawojska – śpiew, piano

Alicja Tanew – śpiew, piano


Hanka Wójciak –  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka m.in. Festiwalu “Pamiętajmy o Osieckiej”, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości “Korowód”, Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind.

W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję “Dobry wieczór u Hanki Wójciak”, a w TVP Kraków – odcinki specjalne programu ” Pod Tatrami” poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem.   Założycielka i liderka “KAPELI Hanki Wójciak”, z którą wydała dwie autorskie płyty: ” Znachorka” (2014) i ” Zasłona” (2017).

// materiały prasowe organizatora

Szczegóły

Data:
10 października
Czas:
19:00 - 21:00

Miejsce

Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 644 02 66
Strona internetowa:
http://www.nck.krakow.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Skip to content Click to listen highlighted text!