FELIX PIANO TRIO – Pałac Biskupa Erazma Ciołka

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FELIX PIANO TRIO – Pałac Biskupa Erazma Ciołka

8 maja # 18:00 19:00

Włoski Instytut Kultury w Krakowie oraz Konserwatorium Krakowskie im . Witolda Lutosławskiego zapraszają na koncert FELIX PIANO TRIO (Włochy).

Catia Capua – fortepian, ukończyła Konserwatorium „Santa Cecilia” w Rzymie pod kierunkiem Maestro Rodolfo Caporali. W tym samym konserwatorium ukończyła z wyróżnieniem studia kameralistyki kierunkiem Maestro Luciano Cerroniego. Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. konkursu Campi Flegrei w Pozzuoli, Międzynarodowego Konkursu Villar Perosa, A.M.A. Kalabria Lametia Termae oraz Torneo Internazionale di Musica. Jest założycielką Associazione Musicale Amadé w Rzymie.

Matteo Scarpelli – wiolonczela, ukończył studia wiolonczelowe i kameralne w Konserwatorium Santa cecilia w Rzymie pod kierunkiem Mario Centurione i Marco Lenzi, a następnie uzyskał tytuł magistra muzyki w Narodowej Akademii św. Cecylii pod kierunkiem Felixa Ayo. W dziedzinie muzyki rozrywkowej współpracował z orkiestrą symfoniczną RAI w trzech edycjach San Remo Festival. Występował również na koncertach oraz nagraywał z najważniejszymi włoskimi i zagranicznymi muzykami, m.in. Lucio Dalla, Pino Daniele, Fiorella Mannoia, Claudio Baglioni, Gianni Morandi, Renato Zero, Andrea Bocelli, Adriano Celentano, Ray Charles, Mercer Ellington , Dee Dee Bridgewater i innych. Jest kierownikiem katedry wiolonczeli w Konserwatorium im. A. Caselli w Aquila i wykłada w Marymount International School.

Riccardo Renato Bonaccini – skrzypce, naukę gry na skrzypcach rozpoczął u Maestro Ivana Kriwensky’ego w Mediolanie w wieku sześciu lat. Następnie kontynuował naukę w Konserwatorium Santa Cecilia w Rzymie gdzie wyróżniony został nagrodą Rzymskiego Towarzystwa Przyjaciół Muzyki i zaproszony do udziału w koncercie w Sali Audytoryjnej Konserwatorioum. W tym samym czasie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem Corrado Romano (byłego nauczyciela słynnego włoskiego skrzypka Uto Ughi) uzyskując dyplom z wyróżnieniem za doskonałość i wirtuozerię. Na zakończenie kursu został wybrany do udziału w koncercie w Victoria Hall w Geneva Max Bruch z Orkiestrą Szwajcarii Romańskiej. Obecnie jest głównym nauczycielem skrzypiec w konserwatorium G. da Venosa w Potenza.

W programie utwory Ludwiga van Beethovena i Fryderyka Chopina.

// materiały prasowe organizatora

Wstęp wolny

Pałac Biskupa Erazma Ciołka

Kanonicza 17
Kraków, Polska

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Skip to content