„Dla Mamy – w dniu Jej święta” koncert w Operze Krakowskiej

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Dla Mamy – w dniu Jej święta” koncert w Operze Krakowskiej

26 maja # 18:30 20:00

26 maja tradycyjnie wyrażamy miłość, szacunek i szczególną wdzięczność za ogromną, odpowiedzialną pracę, z którą wiąże się macierzyństwo. A nic nie pomaga w wyrażaniu i wspólnym przeżywaniu głębokich emocji jak muzyka. Dlatego w tym szczególnym dniu Opera Krakowska zaprasza na wyjątkowy koncert – dedykowany wszystkim Matkom, przyjazny rodzinom z dziećmi oraz wspierający szczytny cel.

Do wspólnego świętowania Dnia Matki zaproszone są całe rodziny, w tym również dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, którzy nie mają możliwości znalezienia opieki dla swoich pociech, Opera przygotuje program dla najmłodszych na przestronnej Antresoli swojego gmachu. Podczas gdy dzieci będą spędzać czas na grach i zabawach pod troskliwym okiem animatorów znających język polski i ukraiński, ich opiekunowie zrelaksują się, słuchając koncertu. Uczestnictwo dzieci w animacjach jest bezpłatne. Udział dziecka należy zgłosić przy zakupie biletów na koncert, kontaktując się z Biurem Organizacji Widowni Opery Krakowskiej.

Koncert organizowany jest we współpracy z krakowską Fundacją Zustricz, która działa na rzecz zbliżenia i współpracy polsko-ukraińskiej oraz wpiera integrację Ukraińców mieszkających w Polsce, pomagając im w adaptacji do nowego środowiska. Dochód ze sprzedaży biletów oraz zbiórki pieniędzy prowadzonej w trakcie koncertu zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie Krakowa.

Repertuar koncertu docenią zarówno wytrawni melomani, jak i początkujący miłośnicy sztuki operowej. Wybór najsłynniejszych fragmentów z arcydzieł polskich i światowych kompozytorów przeprowadzi publiczność przez pełen wachlarz emocji, jakie zdolna jest oddać muzyka – a w szczególności głos ludzki. W programie znajdą się m.in. liryczna „Pieśń do księżyca” z „Rusałki” A. Dvořáka, kołysząca „Barkarola” z „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha, pełne dramatyzmu fragmenty z „Toski” G. Pucciniego czy „Pajaców” R. Leoncavalla oraz namiętna „Habanera” z „Carmen” G. Bizeta. Nie zabraknie też żywiołowych, skrzących się śmiechem operetek J. Offenbacha i E. Kálmána czy oper komicznych Rossiniego i Donizettiego. Miłośników polskiej muzyki uradują fragmenty ze „Strasznego dworu” S. Moniuszki i „Casanovy” L. Różyckiego. Koncert rozpocznie akcent ukraiński – utwór „Melodia” Myrosława Skoryka w opracowaniu na orkiestrę.

Z muzycznymi życzeniami dla wszystkich Mam wystąpią Soliści Opery Krakowskiej: Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Monika Korybalska, Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Karin Wiktor-Kałucka, Krzysztof Kozarek, Tomasz Kuk, Michał Kutnik, Wołodymyr Pańkiw oraz Adam Szerszeń. Solistom towarzyszyć będą Chór, Balet i Orkiestra Opery pod kierunkiem Tomasza Tokarczyka. Wszyscy Artyści zaangażowani w koncert wystąpią pro bono.

Opera Krakowska

Lubicz 48
Kraków, Polska
+ Google Map
+ 48 12 296 62 00
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Skip to content