70 lat Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

70 lat Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej

4 czerwca # 18:00 19:30

W sobotę, 4 czerwca 2022 roku odbędą się uroczystości związane z 70-leciem Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej. Koncert jubileuszowy z udziałem chóru w obecnym składzie oraz zespołu złożonego z niegdysiejszych, obecnie dorosłych chórzystów, poprowadzi wieloletnia chórmistrzyni i kierownik zespołu – Lidia Matynian. W programie koncertu, jaki odbędzie się o godz. 18.00 w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej, znalazły się piosenki autorstwa Pawła Moszumańskiego do słów Joanny Kulmowej i Pawła Kamzy, Psalmy dla dzieci małych i dużych Wojciecha Widłaka oraz nowa kompozycja Henryka Jana Botora – Moon Walks, napisana specjalnie na tę okazję i po raz pierwszy przedstawiona publiczności.

Chór Chłopięcy Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie to – jak ocenia Małgorzata Janicka-Słysz – „fenomen kulturowy i wizytówka energii twórczej wieku dziecięcego”. To także twór artystyczny, w którego działalności na przestrzeni lat uczestniczyli najwybitniejsi przedstawiciele obecnego środowiska muzycznego Krakowa. Dość wspomnieć rektora Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego, prof. Wojciecha Widłaka, księdza profesora Roberta Tyrałę – rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, hollywoodzkiego kompozytora Abla Korzeniowskiego i jego brata Andrzeja – dyrygenta Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej, śpiewaka i menadżera kultury Przemysława Firka czy śpiewaka estradowego Jacka Wójcickiego. Wśród niegdysiejszych chórzystów są też osoby, które obrały pozamuzyczną działalność zawodową, ale które ze wzruszeniem i entuzjazmem przyznają się do swojego uczestnictwa w działalności zespołu, jak polityk Jan Maria Rokita, czy absolwent AGH Eryk Puchalski.

  • Bezpośrednio przed jubileuszowym koncertem, w Sali Złotej o godz. 16.30, odbędzie się spotkanie z Marią Wilczek-Krupą, autorką książki o Chórze Chłopięcym Filharmonii Krakowskiej, zatytułowanej „Dzieci można nauczyć wszystkiego”. Z twórczynią tej niezwykłej i barwnej opowieści, ale też dziennikarką prasową i radiową i autorką świetnie przyjętych biografii Wojciecha Kilara oraz Henryka Mikołaja Góreckiego, rozmawiać będzie Dariusz Stańczuk, dziennikarz RMF Classic

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Zwierzyniecka 1
Kraków, 31-103 Polska
+ Google Map
+48 12 619 97 22
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Skip to content