Nawigacja Widoków

Wydarzenie Views Navigation

Dzisiaj

Dream Theater & Devin Townsend – TAURON Arena

Tauron Arena Stanisława Lema 7, Kraków

Dream Theater wystąpi w Polsce 24 maja 2022 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Giganci prog metalu zagrają w towarzystkie wyjątkowego gościa – Devina Townsenda. Dream Theater to od lat największa grupa progmetalowa. Czerpiąc z takich gigantów, jak Rush, Yes, Kansas, King Crimson, Iron Maiden, czy Fates Warning, powstały w 1985 roku zespół złożony z wirtuozów, stworzył wiele arcydzieł, które uczyniły z niego legendę.  Spośród absolwentów prestiżowego Berklee College of Music, którzy założyli Dream Theater w drugiej połowie lat 80., do dziś są w zespole John Petrucci i John Myung. Pierwszy z Johnów oprócz bycia wspaniałym gitarzystą, jest też głównym kompozytorem…

Joey Calderazzo & John Patitucci – “Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”

Manggha – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej ul. Konopnickiej 26, Kraków

24 maja 2022 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbędzie się wyjątkowy, jedyny w Polsce koncert Joey Calderazzo & John Patitucci w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie" .  Dwóch znakomitych mistrzów jazzu, na jedynym koncercie w Polsce. Joey Calderazzo, pianista kwartetu Branforda Marsalisa i basista John Patitucci, który grał z Chickiem Coreą, Herbie Hancockiem i Waynem Shorterem. Razem tworzą niezwykły duet w stylistyce współczesnego jazzu.

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Skip to content