Wolfgang Amadeusz Mozart w Filharmonii Krakowskiej

Najbliższe koncerty – w piątek 23 października 2020 roku o godz. 19.30 i w sobotę 24 października br. o godz. 18.00 – to prawdziwa uczta dla admiratorów geniuszu Wolfganga Amadeusa Mozarta. Orkiestra Filharmonii Krakowskiej poprowadzona od pulpitu przez koncertmistrzynię Joannę Konarzewską, wraz z wyjątkowymi solistami – sopranistką Agnieszką Kozłowską i bas-barytonem Robertem Gierlachem, zaprezentuje bowiem najbardziej znane fragmenty oper tego wielkiego twórcy.

„Korowód barwnych bohaterów mozartowskich rozpoczyna służący Figaro i jego narzeczona Zuzanna, śledzeni przez zazdrosnego Hrabiego Almavivę (Wesele Figara). Tuż za nimi podążają rozpustny Don Giovanni i niewinna Zerlina (Don Giovanni), by za chwilę ustąpić miejsca księżniczce Paminie, córce Królowej Nocy. Orszak zamyka słynna para: Papagena i jej ukochany ptasznik Papageno (Czarodziejski flet)”, jak pisze Dorota Staszkiewicz. Repertuar operowy uzupełnią ponadto młodzieńcze symfonie – F-dur z numerem 43 katalogu Köchla i Es-dur KV 16.

Nie będzie to jednak jedyna propozycja mozartowska, jaką Filharmonia Krakowska przygotowała na najbliższy okres. Stali melomani przyzwyczajeni są już bowiem do tego, z okazji Dnia Wszystkich Świętych w filharmonicznym repertuarze pojawia się Requiem d-moll Mozarta, najsłynniejsza msza żałobna w historii muzyki. W tym sezonie koncertowym to niezwykłe dzieło zabrzmi dwukrotnie – w piątek 30 października o godz. 19.30 i w sobotę 31 października o godz. 18.00. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi dyrygent młodego pokolenia, Dawid Runtz, zaś w partiach solowych usłyszymy Katarzynę Guran (sopran), Aleksandrę Kalicką (alt), Bartłomieja Chorążego (tenor) i Wojciecha Tabisia (bas).

  • Koncerty odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego wynikających z przynależności do strefy czerwonej – zgodnie z rozporządzeniem.
źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content