Wojtek Szumański i Kwiat Jabłoni – relacja z koncertu w Klubie Studio

W czwartek 03.02.2022 roku w cenionym przez wielu krakowskim Klubie Studio odbył się koncert, który z pewnością zostanie zapamiętany na długo. Wydarzenie rozpoczął Wojtek Szumański. Jak się okazało ten artysta nie tylko świetnie śpiewa, ale zaraża też swoim uśmiechem, a jego „żarciki” potrafią rozbawić całą zgromadzoną publiczność. Jego najbardziej znanym utworem jest mająca prawie 11 mln wyświetleń na YouTube Ballada o cyckach.

Czas na słuchaniu tak szybko upłynął, że Wojtek musiał przypomnieć nam o nim swoim kolejnym wpadającym w ucho Zegarkiem. Wojtek bardzo dobrze śpiewa, jego teksty są ciekawe … a do tego ma zadatki na osobowość estradową. Mimo, że jego kariera dopiero się zaczyna, jest już rozpoznawalny, co dobrze wróży na przyszłość.

Do krakowskiej sceny muzycznej wiosna zawitała nieco wcześniej, bo na scenie Klubu Studio pojawił się Kwiat Jabłoni – jeden z najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia. Rodzeństwo – Katarzyna i Jacek Sienkiewiczowie wprowadzili niesamowitą atmosferę. Bardzo wymowny był moment, w którym podczas wykonywania Mogło być nic zgasło światło i nastała ciemność.  

Bilety zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Trudno się temu dziwić, skoro zespół charakteryzuje się oryginalnym brzmieniem, ma na swoim koncie platynowe płyty, milionowe wyświetlenia teledysków i wyprzedane bilety w najbardziej prestiżowych miejscach na muzycznej mapie Polski. 

Pozwolę sobie na trochę „prywaty”. Bardzo lubię ten zespół, a to był pierwszy ich koncert, w którym mogłem uczestniczyć. Wykonanie i panująca atmosfera sprawiła, że na pewno nie będzie on ostatni. 

W trakcie koncertu w holu głównym zbierane były artykuły medyczne oraz sprzęt, który zostanie przekazany Ukrainie, by wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji. Podczas koncertu nie zabrakło też ciepłych słów dodających otuchy i wsparcia. 

Foto © Dominik Basta. All rights reserved.

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Dominik Basta

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Aktualnie pisze pracę licencjacką na temat wykorzystywania obrazu z bezzałogowych statków powietrznych w środkach masowego przekazu. Zafascynowany szeroko pojętym obrazem. Uwielbia fotografię reporterską, która wymaga złapania w obiektywie odpowiedniej chwili. W swoich zainteresowaniach ma również tworzenie filmów i grafiki. Nie lubi nudy, dlatego szuka swoich zainteresowań w różnych dziedzinach. W wolnym czasie fotografuje, gra w piłkę nożną, pływa, jeździ na rowerze i robi wszystko, by kierować się zasadą „Die with memories not dreams”. Jego marzeniem jest zobaczenie Islandii.

Skip to content