„Wodecki Twist Festiwal” Kraków 11 czerwca 2022 – relacja

W sobotę 11. czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się niezwykły koncert „Wodecki Uroczysty” w ramach kolejnej edycji „Wodecki Twist Festiwal”. Znane i niezapomniane przeboje słynnego piosenkarza zaśpiewali wybitni polscy wykonawcy oraz przyjaciele artysty, a jego postać co jakiś czas przypominały wyświetlane zdjęcia i archiwalne nagrania telewizyjne.

W koncercie wystąpili m.in. Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Maciej Maleńczuk, Ralph Kamiński, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder oraz grupa wokalna Sound’n’Grace i orkiestra kameralna pod batutą Tomasza Szymusia. Wydarzenie poprowadzili Magdalena Miśka-Jackowska i Krzysztof Ibisz.

Pierwszy raz hasło „w tych pięknych okolicznościach przyrody” idealnie pasowało do scenerii, gdyż cała scena szczelnie wypełniona była przeróżnymi gatunkami żywych kwiatów i krzewów, a artyści wykonywali utwory stąpając po najprawdziwszej trawie! Podobno ten cudowny ogród był zaprojektowany na wzór ogrodu Zbigniewa Wodeckiego w podkrakowskich Winiarach.

Uznanie dla pomysłodawców scenografii, która sprawiła, że koncert był naprawdę wzruszający i wyjątkowy. Dodam jeszcze, że brawurowe wykonanie utworu „Pszczółka Maja” przez Maćka Maleńczuka wgniotło widownię w fotel i wywołało wielki aplauz!

Foto © Monika Stachnik-Czapla. All rights reserved.

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Monika Stachnik-Czapla

Fotograf. Od 2001 roku należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego, a od 2005 do Stowarzyszenia Twórców – Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2005 roku pełni funkcję Prezesa KKF, a w 2007 została powołana do Rady Programowej Muzeum Historii Fotografii im. Walezego Rzewuskiego w Krakowie. Od 2013 roku należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i zagranicznych oraz kilkadziesiąt wystaw – indywidualnych i zbiorowych.

Skip to content