Wakacyjna Koncertowa Scena Lamelli

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie ma przyjemność zaprosić na “Wakacyjną Koncertową Scenę Lamelli“. W programie m.in.: koncert Agaty Ślazyk “Nie daj się zjeść”, recital Jagi Wrońskiej “La Boheme” oraz koncert “Niby NiC” Agnieszki Rösnerówny. Poniżej, program na miesiąc lipiec.

Szczegółowe informacje dostępne pod adresem:


PROGRAM – Koncertowa scena Lamelli – lipiec 2014

3 lipca, godz. 19:00
„Nie daj się zjeść”
Agata Ślazyk – głos, gitara
Tomasz Kmiecik – fortepian

Agata Ślazyk- fot. Marek Wrzesiński
Agata Ślazyk- fot. Marek Wrzesiński

Koncert promujący autorski album Agaty Ślazyk „Nie daj się zjeść”.
Wieczór wypełnią piosenki z najnowszej płyty i z tych jeszcze niewydanych.
Agata Ślazyk – związana na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami. Ta obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka nie poddaje się „zaszufladkowaniu” do określonego muzycznego gatunku. Piwnica pod Baranami wskazywałaby na piosenkę poetycką, aktorską lub ogólnie kabaretową, jednak słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki i wręcz rockowe teksty i kompozycje.
W 2002 roku w Warszawie na Festiwalu Sztuki Estradowej otrzymała pierwszą nagrodę w dziedzinie piosenki, a rok później weszła już w skład Piwnicy pod Baranami.
Koncertując z Piwnicą pod Baranami, dała się poznać publiczności USA, Kanady, Norwegii i Włoch. Z własnym recitalem odwiedziła Kanadę, Wielką Brytanię, Niemcy i Austrię.
W przedsprzedaży 10 zł
W dniu koncertu: 15 zł, 10 zł

10 lipca, godz. 19:00
„La Boheme”
Jaga Wrońska– śpiew
Marek Jaworski – fortepian
Jaga WrońskaJaga Wrońska – wokalistka, poetka, kompozytorka, gwiazda krakowskiego kabaretu Loch Camelot. Ma na koncie ponad 30 recitali tematycznych, koncertuje w kraju i za granicą. Uczestniczka prestiżowego koncertu „Artyści Krakowa na 750-lecie Miasta”, stypendystka Miasta Krakowa 2008 w dziedzinie Teatr i Sztuka Estradowa. Śpiewa w wielu językach: polskim, francuskim, niemieckim, jidysz, hebrajskim i innych. Współpracuje z najbardziej znanymi krakowskimi kompozytorami, śpiewa teksty m.in.: Agnieszki Grochowicz, Moniki Partyk, Elżbiety Zechenter-Spławińskiej i własne.
Marek Jaworski – jeden z kompozytorów nurtu tzw. krakowskiej piosenki literackiej. Uprawia muzykę liryczną, ale z charakterem i temperamentem.
W przedsprzedaży 10 zł
W dniu koncertu: 15 zł, 10 zł
.
17 lipca, godz. 19:00
„Niby NiC”
Agnieszka Rösnerówna – śpiew
Edward Zawiliński – fortepian
Agnieszka RosnerAgnieszka Rösnerówna – przez dziesięć lat związana z krakowskim Kabaretem Loch Camelot, zdobywczyni nagrody publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu (2005), występowała ze swoimi recitalami zarówno w Polsce (m.in. Teatr Bagatela w Krakowie, Teatr Piosenki we Wrocławiu, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatr Witkacego w Zakopanem, Opera śląska w Bytomiu), jak i za granicą (Austria, Węgry, Niemcy, Belgia, Ukraina, Tunezja).
Od 2009 prowadzi Spotkania przy Czakramie wraz z Edwardem Zawilińskim w Piwnicy Gotyckiej Zamku Królewskiego w Niepołomicach.
Na płytę pt. „Niby NiC” składają się piosenki literackie i kabaretowe do tekstów znakomitych poetów, m.in.: Wisławy Szymborskiej, Adama Ziemianina, Elżbiety Zechenter-Spławińskiej, Agnieszki Grochowicz, Elżbiety Kuryło, Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej. Muzykę i aranżację stworzył Edward Zawiliński.
W przedsprzedaży 10 zł
W dniu koncertu: 15 zł, 10 zł

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Andrzej Wodziński
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Skip to content