Vito Bambino, Baranovski, Jakub Skorupa – Juwenalia Krakoskie 2022

MĘSKA OBSTAWA KRAKOSKICH JUWENALIÓW! 10.05.2022 roku na scenie przy studenckim klubie Żaczek w Krakowie odbył się szereg koncertów w ramach JUWENALIÓW KRAKOSKICH.

Muzyczny wieczór rozpoczął się od występu wschodzącej gwiazdy polskiej muzyki – Jakuba Skorupy. Jak sam wspomniał – na muzyczną ścieżkę wszedł po wcześniejszym wypowiedzeniu z korpo, które napisał wierszem. W muzyce najbardziej kocha to, że może łączyć różne gatunki ze swoim doświadczeniem życiowym. Pochodzący ze Śląska wokalista w 2021 roku, zaraz po wydaniu debiutanckiego singla pt. ,, Pociągi towarowe” uplasował się z nim na 3 miejscu plebiscytu Sanki 2021. Podczas wieczoru usłyszeliśmy takie utwory jak ,, Pamiętnik z okresu dojrzewania”, ,,Wakacje i deszcz”, ,,Barbórka” czy wspomniane wcześniej ,, Pociągi towarowe”. Nie zabrakło również innych piosenek z dyskografii Jakuba, które sprawiły wiele uśmiechów na twarzach publiczności.

Drugim artystą, który poruszył tłumy studentów na KRAKOSKICH JUWENALIACH był Baranovski. Wojciech Baranowski to polski wokalista, pianista oraz autor tekstów. Wystąpił w czwartej edycji programu TVP ,, The Voice of Poland” w drużynie Tomsona i Barona dotarł do Live odcinków – co dało mu szanse na przyspieszenie swojej kariery.W 2015 roku dołączył do zespołu Xxanaxx, z którym nagrał album FWRD. Karierę solową rozpoczął w 2018 roku po napisaniu własnej płyty solowej.

Wśród piosenek Baranovskiego wymienić można m.in. “Czułe miejsce”, które na portalu Youtube zebrało ponad 11 mln wyświetleń, “Zbiór”, “Luźno”, “Mamo”, “Dym” czy “Sam”. Magiczna oprawa instrumentalna i wokal piosenkarza rozruszały publiczność, nie zabrakło rąk w górze, klaskania i odgłosów głośnych śpiewów studentów razem z artystą. Piosenki ,, Tęskno mi do gwiazd” oraz ,, Nie mamy nic” to świetna zachęta do sprawdzenia całego nowego albumu Wojciecha, który nosi nazwę ,,BARANOVSKI 2”.

Finałem trzeciego dnia Juwenaliowych koncertów w strefie studenckiej Żaczek był długo wyczekiwany przez wszystkich koncert Vito Bambino, a właściwie Mateusza Dopieralskiego. To piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor oraz autor teksów, który zyskuje coraz większe poparcie na polskiej scenie muzycznej. W 2013 roku wraz z zespołem Bitamina zadebiutował albumem ,, Listy Janusza”. Z Bitaminą był związany jeszcze przez wiele lat. Utwór taki jak ,,Dom” z albumu ,, Kawalerka” powstały w 2017 roku zyskał wysokie rankingi ilości odsłuchów na wielu streamingach. Jego twórczość charakteryzuje się wieloma grami słownymi, jest pomieszaniem jazzowego klimatu z hiphopowymi brzmieniami.

Jako artysta solowy ma na swoim koncie wiele współprac z wielkimi osobowościami polskiej sceny muzycznej takimi jak – Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Quebonafide, Kaśka Sochacka czy Sanah. Podczas wieczoru mieliśmy okazje usłyszeć piosenkę, która została oficjalnie okrzyknięta jedną z najczęściej odtwarzanych piosenek polskich rozgłośni radiowych – a mowa o utworze nagranym w duecie z Sanah – ,,Ale jazz”. Pojawiły się również inne hity artysty ,,Rampage”, ,,Nudy” czy ,,Bunkrów nie ma” podczas których, można było zatopić się w muzycznym, magicznym świecie stworzonym przez piosenkarza.

Ten dzień koncertów na pewno na długo pozostanie w pamięciach studentów. Mogliśmy zatopić się w niesamowitym, muzycznym świecie występujących artystów. Pooddychać razem z nimi ciepłym powietrzem rozpoczynającego się lata. Sprzyjająca pogoda w połączeniu z dobrą muzyką dały szanse na uniesienie się nad ziemią i oderwania od rzeczywistości chociaż przez te kilka chwil😊.

Poniżej fotorelacja naszego redakcyjnego kolegi, Dominika Basty:

Foto © Dominik Basta. All rights reserved.

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Agnieszka Kruczek

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie pianina. Jak sama często wspomina muzyka to jej największy życiowy kompan, który towarzyszy we wszystkich momentach życia. Aktualnie studentka Uniwersytetu Papieskiego, która jest w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat stosowania perswazji i manipulacji muzycznej w reklamie.
Miłośniczka pozytywnego nastawienia do życia, wyznaje zasadę patrzenia na nie poprzez pryzmat codziennej wdzięczności i radości z małych rzeczy. W wolnych chwilach trenuje na siłowni oraz jeździ samochodem bez celu słuchając przy tym ulubionych piosenek.

Skip to content