Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Statystyki, statystyki … Wszyscy o nie pytają o o nie walczą. Nigdy nie staraliśmy się na siłę zwiększać naszą oglądalność czy pozyskiwać “lubiących” w mediach społecznościowych. Nasz serwis nie wyświetla zbyt często reklam czy płatnych publikacji – więc o współczynniki oglądalności nie musimy zabiegać.

A tak naprawdę w dzisiejszych czasach z tą “oglądalnością” jest bardzo różnie. Mamy niezbyt dużą, ale za to wierną, rzeszą stałych czytelników. Bardzo ich szanujemy, nieraz kontaktują się z nami.

Są jeszcze czytelnicy, nazwijmy to … okazjonalni, których też bardzo szanujemy i bardzo cieszymy się z ich odwiedzin w naszym serwisie.

A w praktyce wygląda to tak, że po publikacji w serwisie, mediach społecznościowych … odwiedza nas iluś tam, powiedzmy kilkuset czytelników dziennie. Dlaczego “iluś tam”? Media internetowe kierują się zupełnie innymi procesami niż te papierowe. W przypadku gazety czy magazynu, czytelnik ma do wyboru – kupić lub nie. Liczy się nakład, a to czy gazeta została przeczytana – czy nie i w jakim stopniu jest “trudnomierzalne”

W serwisie internetowym wiemy wszystko. Kto co oglądał, jak długo i kiedy. Wiemy gdzie mieszka jakiej używał przeglądarki, czy używał komputera, telefonu czy tabletu …

Reasumując, ilość odwiedzających nasz serwis to pomiędzy kilkuset … a kilkunastoma tysiącami odbiorców. Kilkanaście tysięcy??? Tak, tak!!! Jeśli fotografujemy lub relacjonujemy bardzo znanego artystę a informacja trafi na jego fanpage na Facebook – tak właśnie się dzieje.

Poza tym na ilość odwiedzających ma wpływ:

  • dzień tygodnia (w weekendy odwiedza nas mniej osób, bo mają inne rozrywki, za to poniedziałki są dużo lepsze)
  • pogoda (jak jest ładnie mniej osób siedzi się przed komputerem)
  • konkurencja (jak jest ważny mecz lub inne wydarzenie, odziedzających jest zdecydowanie mniej)
  • plamy na słońcu (nieraz odwiedząjacych jest mniej lub więcej z przyczyn nieznanych)
 

 

Poniżej kilka cyfr. Nie publikujemy ilości odwiedzających tylko ilość odsłon publikacji. Liczenie osób może wprowadzać w błąd. Jeden odwiedzający może przeglądać jedną … albo dwadzieścia publikacji. A więc statystyki;

0
ODSŁONY codziennie
0
ODSŁONY tygodniowo
0
ODSŁONY miesięcznie
0
ODSŁONY rocznie

Powyższe liczby są uśrednione i zaokrąglone (raczej w dół). Statystyki obsługuje wtyczka WP-Statistics

Skip to content Click to listen highlighted text!