Urszula Stosio – koncert

urszula-stosio-git

Urszula Stosio jest gitarzystką bardzo wszechstronną. Potrafi zaprezentować mocny riff, wściekłą solówkę, jak i piękny, liryczny podkład oraz plamy dźwiękowe. Używa gitar w sposób nowatorski ciekawie stosując takie „zabawki” jak e-bow, delaye i inne przetworzenia sygnału. Liczne podróże po krajach Azji i umiłowanie do muzyki wschodu zaowocowały również nauką gry na takich instrumentach jak saz, ud i cumbus, których uwielbia używać na koncertach.
Współpracowała z Renatą Przemyk, Karoliną Skrzyńska, zespołami The Dolls, Karpaty Magiczne. Obecnie gra w zespołach Miss Understood i Orientalny Punkt G.

… muzyki “wirtualnie” można posłuchać na Youtube:

… a tu mała próbka:

Jestem wielkim fanem pani Urszuli Stosio, niestety – tylko wirtualnym (nie byłem nigdy na Jej koncercie), tego występu też nie będzie mi dane wysłuchać na żywo.

Koncert Urszuli Stosio
11 września (piątek) 2015
Restauracja Hotelu Gródek, 31-028 Kraków, ul. Na Gródku 4
godz. 20.00, wstęp wolny

Wskazane wcześniejsze rezerwowanie miejsc, sala jest “dosyć kameralna” … telefon: 12 431 20 41

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Skip to content