akcja charytatywna koncerty Kraków 11 stycznia 2018

Tournée charytatywne “Musica&Amore” w Krakowie

Musica&Amore to cykl koncertów charytatywnych organizowanych przez Fundację Kultury Włoskiej „Angelica i Gabriele”, które jednoczą Polskę i Włochy w geście trwającej od dawna solidarności. Tournée rozpoczęło się w Warszawie, zagości w Krakowie, Lublinie, aby zakończyć się w Rzymie. Most prawdziwej solidarności!

Wpływy z koncertów zostaną przekazane szkole muzycznej im. Nelio Biondiego w Camerino, zniszczonej w czasie trzęsień ziemi w środkowych Włoszech w 2016 roku.

Tournée charytatywne Musica&Amore dotrze do Krakowa 19 stycznia 2018 roku o godz. 19.00. Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza os. Centrum E bl. 2. Kupując bilety na koncert, wesprzesz odbudowę szkoły muzycznej im. Nelio Biondiego w Camerino, zniszczonej w czasie trzęsienia ziemi.

Musica&Amore to koncert charytatywny z udziałem włoskich i polskich artystów. Wykonawcy wywodzący się z różnych gatunków muzycznych wystąpią na jednej scenie, by podarować publiczności spektakl, wobec którego trudno pozostać obojętnym. Dzięki największym przebojom włoskiej muzyki, zarówno tym współczesnym, jak i klasycznym, publiczność przeniesie się do gorącej Italii, jednego z najpiękniejszych krajów na świecie.

Artyści zaprezentują znane utwory włoskiej piosenki autorskiej, takie jak “Vedrai vedrai” Luigiego Tenco, “Il mondo” Jimmiego Fontany czy “Volare” Domenica Modugno. W programie wieczoru znajdą się również piosenki rozsławione przez wielkie produkcje hollywoodzkie, jak choćby “Parla più piano” z “Ojca chrzestnego”. Nie zabraknie najsłynniejszych arii operowych stworzonych przez kompozytorów takich jak Giacomo Puccini. Utalentowani wykonawcy, włoska piosenka autorska, wyrafinowana muzyka filmowa oraz ponadczasowe arie złożą się na wyjątkowy w swoim rodzaju koncert.

 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje