koncerty Kraków 30 marca 2016

The Underground Man

The Underground Man

From the Basement, to tytuł debiutanckiej EP formacji The Underground Man, która swoją premierę miała w maju 2015 roku. Przed jej wydaniem, poza koncertowaniem, zespół z powodzeniem brał udział w różnych konkursach muzycznych, z czego najważniejszym sukcesem był występ i zwycięstwo na Orlen Warsaw Maraton. Dzięki tej wygranej, na początku w maju 2015 roku The Underground Man, jako laureat wybrany przez dziennikarzy i maratończyków spośród ponad 200 zespołów z całej Polski, zagrał koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na żywo w ramach audycji Offensywa w Programie Trzecim Polskiego Radia. Od tego momentu, zespół można usłyszeć w różnych stacjach radiowych, zarówno tych regionalnych jak i ogólnopolskich. W lipcu i sierpniu ubiegłego roku The Underground Man zagrał szereg samodzielnych koncertów, w ramach wakacyjnej trasy występując m.in. w klubach w Berlinie, Poznaniu i Krakowie oraz na festiwalach: Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu i Wszystko Gra w Zamościu.

Aktualnie zespół przygotowuje się do wiosennych koncertów i pracuje nad nowym materiałem.
Debiutanckie EP zespołu promują dwa single wraz z teledyskami nakręconymi do utworów ”Inside of me” oraz ”You could be here”. W obu przypadkach produkcji podjął się Michał Braum. współpracujący z takimi artystami jak Artur Rojek, Hey, Lemon oraz wielu innych.

Zespól The Underground Man powstał w 2014 roku. Jest to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków, mieszkających w Lublinie : Gafyn Davies (wokal, gitara), Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe, elektronika) Darek Hanaj (perkusja), Radek Barszcz (bas)

Muzyka zespołu to wypadkowa stylów muzycznych, z których wywodzą się członkowie grupy. Rezultatem jest mieszanka surowych dźwięków z syntezatorowymi melodiami, doprawiona mrocznymi krajobrazami, malowanymi wokalem i pulsującym rytmem.

Swoją muzyką pragniemy zabrać Cię w najciemniejsze odmęty umysłu, po to, żeby zapalić tam światło. Chcemy, żeby nasze melodie towarzyszyły Ci jeszcze długo po wciśnięciu przycisku STOP w odtwarzaczu i po wyjściu z naszego koncertu. Melodie, które zostają w głowie, a Ty wcale nie chcesz, by odeszły
The Underground Man

Koncert w Krakowie, 10 kwietnia o godzinie 20:00, Jazz Rock Cafe, ul. Sławkowska 12

[ct_spacer height=”20″]

[ct_spacer height=”20″]

Zespół wyraźnie wyróżnia się od “szarej masy” na rynku muzycznym. Formacja ma “to coś”. Pozostaje pytanie, czy “to coś” wystarczy by przebić na szerokie wody? Warto zapamiętać tą nazwę i zaglądać na kanał zespołu na YouTube.

źródło informacji:
Informacja prasowa | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

podobne publikacje

  • The Underground Man - twister-media.eu 30 marca 2016 at 22:11

    […] źródło informacji: Muzyczny Kraków […]