Teledysk Idy Zalewskiej – polakpotrafi.pl

W piątek 9 października ruszyła akcja zbiórki funduszy na realizację video do utworu pod tytułem „To rozstanie” wokalistki Idy Zalewskiej i jej zespołu. Utwór pochodzi z płyty o tym samym tytule, która ukaże się w lutym 2016 roku nakładem prestiżowego jazzowego wydawnictwa Hevhetia.

Powstanie klipu można wesprzeć za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl:

[ct_spacer height=”25″]

W zamian za wsparcie muzycy oferują różnego rodzaju nagrody – bilety na koncerty, płyty, prywatny koncert a nawet kompozycje utworu na własny użytek.
Tak oto Ida z zespołem zachęcają słuchaczy do wsparcia:

https://www.youtube.com/watch?v=LZc6QOLwkhQ

Ida Zalewska
Ida Zalewska

Ida Zalewska przez kilka lat Ida śpiewała w akustycznym bluesowym trio Terraplane. Z nimi zaśpiewała na największych festiwalach bluesowych w Polsce: Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway i innych. Wydaną przez Fonografikę płytą “As sung by Billie Holiday” Ida zdobyla uznanie publiczności i krytyków jazzowych. Śpiewała na festiwalach m.in.: Jazz w Ruinach, Tarnogórskie spotkania jazzowe, Jazzbląg ( gdzie miała zaszczyt wystąpić w zespole Janusza Muniaka).

W skład zespołu Idy Zalewskiej wchodzą muzycy zaliczający się do czołówki młodych polskich jazzmanów: Kuba Płużek, Szymon Mika, Kuba Dworak, Damian Niewiński. Mimo młodego wieku mają na swoim koncie autorskie płyty, zwycięstwa na wielu festiwalach i w konkursach (m.in. Nominacja do nagrody Fryderyk 2014 Kuby Płużka) oraz współpracę z takimi muzykami jak m.in.: Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Arek Skolik, Charles White, Frank Parker, Rusty Jones, Wayne Dockery, John Betsh, Maciej Sikała, Jerzy Małek, Nigel Kennedy, David Garibaldi, Piotr Rubik, Bronisław Suchanek, Jazz Band Ball, Irek Dudek, Nathan Williams, Piotr Baron, Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka i wieloma innymi.

źródło informacji:
Informacja prasowa organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.