Teatr dla najmłodszych-W baśniowej krainie

Dużo się słyszy i czyta o kulturze w sieci, spektaklach, filmach, nawet koncertach przeniesionych na platformy wirtualne, abyśmy mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach bez wychodzenia z domu. Ale co z najmłodszymi? W końcu nie samą nauką zdalną dzieci żyją!

Z propozycją teatralną dla milusińskich wyszedł teatr Nomina Rosae, o którym już pisaliśmy w Muzycznym Krakowie, przy okazji premiery ich spektaklu Pod wspólnym niebem. Tym razem teatr przygotował krótki spektakl telewizyjny W baśniowej krainie, w którym dwie małe dziewczynki ruszają do świata baśni w poszukiwaniu wyrwanych przez elfa, kart z zaczarowanej księgi pełnej baśni z całego świata… Zapewniam, że ta magiczna podróż sprawia radość i pobudza wyobraźnię nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych!

Spektakl reżyserował Łukasz Fijał, a autorką koncepcji i scenariusza była Maria Molenda. W spektaklu wystąpili: Dorota Wodzień jak narratorka, Lena i Sara Popiela, Justyna Stasin, Anna Bernady, Paweł Kowalczyk, Maciej Walasek, Sara Kociołek.
Projekt dofinansowało Miasto Nowy Sącz, a partnerami w projekcie byli Sądecka Biblioteka Publiczna oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ. Zapraszamy!

Premiera przedstawienia miała miejsce 14 listopada, ale bajkę możemy obejrzeć cały czas na YouTubie pod linkiem:


Default image
Anna Maria Tryba
Publicystka. Redaktor prowadząca dział teatralny na portalu Muzyczny Kraków. Na co dzień publikuje w takich czasopismach jak: Tatry, Witkacy!, TEMI, Tygodnik podhalański, Migotania. Zafascynowana postacią Witkacego, kulturą podhalańską, teatrem i górskimi wędrówkami.
Skip to content