“Sypnij grosza szczęściarzom…” Michał Białko i Marek Polański

Tym razem coś dla miłośników muzyki poważnej, dodatkowo zainteresowanych mecenatem. Michał Białko oraz Marek Polański nagrali wyjątkową płytę – Josef Gabriel Rheinberger: Complete Works for Violin and Organ, na której znajdują się wszystkie dzieła Josefa Gabriela Rheinbergera na skrzypce i organy oraz “Ciaccona g-moll” Tomasa Antonia Vitalego.

Na płycie możemy usłyszeć najlepsze utwory, jakie kiedykolwiek powstały na skrzypce i organy. Ten ostatni utwór został nagrany na wyraźną prośbę słuchaczy koncertów. Jednak jest jeden problem… Typowy zresztą w ostatnich czasach. W naszej obecnej pandemicznej rzeczywistości artystom jest bardzo ciężko i najzwyczajniej brakuje im funduszy, aby ukończyć projekt, który jest już w zaawansowanym stadium.

I tak dwaj zdolni muzycy, absolwenci zarówno polskich, jak i zagranicznych uczelni zwracają się z wielką prośbą (a ja wraz z nimi) o wszelkie datki od miłośników muzyki poważnej, których praca Michała i Marka fascynuje.

Mnie samej ten rodzaj muzyki szalenie odpowiada, zwłaszcza do pracy. Zresztą nawet pisząc te słowa słucham ich utworu z płyty (link poniżej) i przenoszę nastrojem w czasy XVIII wiecznej arystokracji 🙂

Osoby zainteresowane pomocą odsyłamy do linka poniżej 🙂

Default image
Anna Maria Tryba
Publicystka. Redaktor prowadząca dział teatralny na portalu Muzyczny Kraków. Na co dzień publikuje w takich czasopismach jak: Tatry, Witkacy!, TEMI, Tygodnik podhalański, Migotania. Zafascynowana postacią Witkacego, kulturą podhalańską, teatrem i górskimi wędrówkami.
Skip to content