Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Syntezje 2019 (plastyka, muzyka i słowo …) – fotorelacja

Założeniem czterodniowego festiwalu “Syntezje” było pokazanie zależności pomiędzy muzyką, plastyką i słowem. Jak można połączyć obraz, barwę i dźwięk.

Na początek festiwalu zaproszono nas do obejrzenia animacji studentów ASP przy jazzowych wariacjach Tymańskiego i Yasstet. Był pokaz filmu „Jestem Bogiem” oraz autorskie spotkanie „Broad Peak” z Leszkiem Dawidem i Łukaszem Guttem.

Spokojny początek wprowadził nas do szaleństw kolejnych dni. Dikanda i Marko Kukobat oraz Maja Sikorowska i Kroke rozgrzali Klub Studio. Ania Witczak i Kasia Bogusz zawładnęły publicznością. Doskonała atmosfera i kontakt z publicznością. Muzyka wręcz kipiała ze sceny. Atmosfera była fantastyczna również dzięki Panom z zespołu i Marko Kukobat.

Sobota to koncert The Dumpling i pożegnanie przed zapowiadaną przerwą w działalności zespołu. Parkiet rozgrzany do czerwoności i zachwycona publiczność. I teraz przychodzi mi na myśl: ale za to niedziela, ale za to niedziela będzie dla nas … i tu już istna petarda – pomarańczowa trasa Kultu. Niezapomniany koncert i świetna, doskonała atmosfera na parkiecie. Był rock w najczystszej postaci, energia i ponad 2 godziny najlepszych emocji.

Na scenach klubu Gwarek i Zaścianek wystąpili Konrad Baran Quartett, Terrific Sunday, Buskers Band, Acoprojekt, Ad Libitum, Percival Schuttenbach, Kirszenbaum, Edyta Górecka, Weronika Boczek. Myślę że te 4 dni tak zróżnicowanej muzyki i wystaw pokazały, że warto organizować podobne wydarzenia, łączyć, pokazywać, stawiać na młodych, odkrywać.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Foto © Magda Woch – agencja fotograficzna Muzyczny Kraków

Default image
Magda Woch
Absolwentka Otwartego Studium Fotografii na Politechnice Krakowskiej. Fotografia, muzyka i joga to jej największe pasję. Szczególnie bliska jest jej fotografia koncertowa, gdzie można uchwycić emocje artysty i publiczności. Miłośniczka literatury i czarnej kawy. Mama cudownej córki.
Skip to content Click to listen highlighted text!