Susanna “W sześciu kolorach”

susana_gliwice_900

Susanna “W sześciu kolorach”, koncert: Willa Caro, Gliwice, ul. Dolnych Wałów 8a. – 18 stycznia 2015 roku, godzina 16:00. Wydarzenie w ramach cyklu “Podwieczorki muzyczne w Willi Caro”

SUSANNA śpiewa w wielu językach, gra i tworzy od dziecka. Była członkinią wielu zespołów, chórów, inicjatyw muzycznych. Ma na koncie ponad pół tysiąca koncertów, festiwali, przeglądów w Polsce i za granicą. Wzięła udział w nagraniach kilkunastu płyt innych artystów. W 2013 roku wydała swój debiutancki album „Wesna, wesnoju”, na którym znalazły się jej utwory autorskie oraz własne opracowania pieśni tradycyjnych.

Repertuar to wokalno-instrumentalna podróż po zróżnicowanych przestrzeniach kultury i wrażliwości. Podstawową paletę repertuaru stanowią języki, które towarzyszą mi od dziecka, a jest ich jak na razie właśnie sześć: cerkiewno-słowiański, ukraiński, rosyjski, polski, łemkowski i angielski. Są to jednak tylko kolory podstawowe, stanowiące jedynie składowe do emocjonalnych odcieni, reprezentujących odmienne gatunki i style muzyczne, jakie prezentowane są na scenie. Elementy współczesnej i klasycznej muzyki, odmienne techniki śpiewu wzbogacane są dodatkowo o elementy słowiańskiej muzyki tradycyjnej. Podstawę repertuaru, stanowią jednak moje autorskie utwory, w których wyrażam siebie najpełniej. Ważną rolę pełnią również pieśni Petra Murianki, niezwykłego łemkowskiego artysty, którego wrażliwość, jest mi znana od dzieciństwa i na swój sposób bliska. Repertuar “W sześciu kolorach”, to również tzw. standardy jazzowe, w bardzo “niestandardowym” wykonaniu oraz współczesne utwory niesztampowej muzyki pop. Być może, połączenia te brzmią dziwacznie, ale to właśnie w różnorodności znajduję piękno, doświadczenie i cząstkę mnie, którą mam przyjemność Państwu zaprezentować.

PAWEŁ HARAŃCZYK – pianista, akompaniator, klawiszowiec, aranżer. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie. Miał zaszczyt pobierać lekcje u najlepszych pianistów Polski w sferze muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej. W roku 2000 zdobywca głównej nagrody Grand Prix w III Małopolskim Konkursie Pianistycznym Im. Ignacego Jana Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna.Na stałe współpracuje z zespołem Tomek Jarmużewski Band, współpracował z zepołem Jazz Sphere, a od bieżącego roku jest członkiem zespołu Seven Seeds. Jako akompaniator ma za sobą liczne koncerty na wielu ogólnopolskich festiwlach piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej.

MACIEJ WULW– skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec Klemensa Bortla i Antoniego Cofalika , kameralistyki Ewy Warykiewicz i Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz Konserwatorium Krakowskiego w klasie skrzypiec barokowych Anny Śliwy. Pedagog, wykonawca i organizator życia muzycznego. Umiejętności w zakresie gry na skrzypcach barokowych doskonalił biorąc udział w kursach interpretacji muzyki dawnej,prowadzonych przez Agatę Sapiechę, Francka Polmana, Antona Stecka, Jacqueline Ross, Mechthild Blaumer, Daniela Deutera. Współpracował z orkiestrami Sinfonietta Cracovia , Capella Cracoviensis ,Lutherana antiqua , Ensemble de la Cour, nagrywał dla Polskiego Radia Kraków i Katowice. Zainteresowany autentycznymi stylami narodowymi i etnicznymi, wykonawstwem historycznym, repertuarem zakorzenionym w obszarze muzyki dawnej. Wraz z działalnością koncertową prowadzi działalność pedagogiczną. Jest propagatorem kultury muzycznej w regionie podkarpackim, inicjatorem wielu przedsięwzięć artystycznych na tym terenie.

MIŁOSZ SKWIRUT – basista i kontrabasista. Znany m. in. z zespołów Duch, Daddy’s Cash, Kraków Street Band, Bess. Student Akademii Muzycznej w Krakowie.

Cena biletów: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy.

Podziel się swoją opinią
Andrzej Wodziński
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Skip to content